Юрій Ігнат розповів про роботу західних комплексів ППО в Україні / колаж УНІАН, фото Генштаб ЗСУ, KONGSBERG, twitter.com/oleksiireznikov

На території України працюють різні комплекси протиповітряної оборони західного зразка, зокрема NASAMS, IRIS-T, Patriot. Найкращим на сьогодні є німецька IRIS-T, заявив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Як розповів представник ПС ЗСУ в ефірі телеканалу FREEДОМ, якщо розташувати комплекс в потрібний час і у потрібному напрямку, то навіть одна система здатна вирішити питання. Де саме вони стоять – не розголошують, аби окупанти не отримали цю інформацію.

"Комплекси NASAMS і IRIS-T прийшли до нас фактично одночасно в момент, коли росіяни почали обстрілювати нашу критичну інфраструктуру. IRIS-T був один, NASAMS було два підрозділи. Підрозділ може бути різний, головне — це радар, який бачить повітряні цілі, повітряну обстановку і передає дані на командний пункт, де сидить бойова обслуга і, відповідно, пускові установки. Потім уже робота без людей іде, установки перебувають на певній відстані від радара і командного пункту. Командний пункт і пускова – це вже можна вважати батарея, вона не повноцінна, але вже працює. Сама пускова NASAMS працювати не може", – розповів Юрій Ігнат. 

Водночас він зауважив, що пускова "Бук М1" – на гусеничному ходу. Вона може їздити і працювати в автономному режимі. 

"Тому NASAMS та інші комплекси працюють за таким принципом, як я сказав, тому в NASAMS може бути командний пункт, радар, до восьми пускових установок, які можуть бути розташовані на певній віддаленості одна від одної та забезпечувати стрільбу до 40 км по повітряних цілях, аеродинамічних повітряних цілях. Не скажу, що є системи, які саме з восьми пускових складаються, не просто їх добувати, але по крупицях збирають", – додав Ігнат

Крім того, до України приходить нова техніка, яка посилює захист на тому чи іншому напрямку.

"Найкращий на сьогоднішній день – комплекс IRIS-T німецького виробництва — найновіший фактично на тій моделі, яку ми отримали. Радар прекрасний, наші зенітники мені сказали, що він бачить маленького горобця – за сотню кілометрів може розрізнити. IRIS-T працює на результат, близький до 100%. NASAMS, у принципі, не гірше", – зауважив він.

За словами Ігната, найпоширеніший серед західних комплексів, що використовується в Україні – це NASAMS. Є значна частка збиття крилатих ракет саме з NASAMS.

Водночас він розповів, що наразі Україна чекає на посилення системами ППО від Франції. Йдеться про SAMP/T – "аналогічний Patriot".

"Patriot уже себе показав у плані збиття балістики та аеробалістики, тобто щодо "Кинджалів" Patriot уже в Україні досить серйозну роботу зробив. Чекаємо такого ж і від французького комплексу, який вже є на озброєнні наших Повітряних сил", – додав Ігнат.

Також представник ПС ЗСУ високо оцінив роботу інших систем, що працюють по ракетах і дронах, які російські окупанти запускають по території України. 

Зброя для України: останні новини 

7 листопада Володимир Зеленський повідомив, що Україна отримала підсилення для ППО напередодні зими. На бойове чергування стали додаткові  системи NASAMS, передані партнерами. 

Крім того, німецький концерн Rheinmetall повідомив, що отримав від уряду Німеччини замовленняна постачання Україні біля 100 тисяч боєприпасів до мінометів калібру 120 міліметрів. Поставки мають початися найближчим часом. 

Вас також можуть зацікавити новини: