
Далекобійні ракети Taurus, які Україна сподівається отримати від союзників, не вирішать результат війни. Для тривалого утримання армії РФ їх потрібна величезна кількість, якої просто не існує. Про це заявив військовий експерт, льотчик-інструктор і полковник ЗСУ в запасі Роман Світан в ефірі YouTube-каналу "Фабрика новин".
Зокрема, його попросили прокоментувати заяву гендиректора німецького концерну Rheinmetall Арміна Паппергера про те, що можливе постачання далекобійних ракет Taurus ніяк не вплине на війну в Україні, а потрібно більше артснарядів.
"Треба розуміти кількість - скільки нам дадуть Taurus... Та правильно він (Паппергер - УНІАН) усе говорить. Тільки трошки не правий щодо боєприпасів, щодо артилерії. Скільки треба Taurus нам для того, щоб, припустімо, тримати тили супротивників у постійній напрузі, під постійним контролем півроку на 500 кілометрах?... Десь 1500-2000 штук. Їх немає стільки", - підкреслив експерт.
За його словами, якщо навіть Україна отримає згадані ракети, це буде не більше двох десятків. На думку Світана, у разі їхнього надходження, вони потрібні для ураження двох цілей - Кремль і Керченський міст.
"Ось дві цілі, куди треба вдарити: Кремль - як центр ухвалення рішень, дуже важливо відмінусувати. І Керченський міст треба відмінусувати, тому що через нього йде щонайменше 30% військової амуніції, яка заходять до Криму і далі потрапляє на Херсонський і Запорізький фронт... Як це вирішить результат війни? Ніяк", - заявив Світан.
Водночас, за його словами, Україні для перемоги, відновлення територіальної цілісності, вкрай необхідні не артилерійські боєприпаси, а авіаційна компонента. На думку Світана, "проломити" росіян можна тільки за допомогою авіаційних бомб.
Експерт наголосив, що якби окупанти не могли використовувати бомби, то не подолали б жоден український укріпрайон. Світан нагадав, як на початку широкомасштабного вторгнення, у 2022 році, противник щодоби використовував проти ЗСУ десятки тисяч снарядів, але відповідних успіхів не мав.
"Проламувати почали тільки, коли з'явилися авіаційні бомби з системами корекції та планування - так звані КАБи, коли їх пішло по 100 штук на добу. Зараз уже і півтори, і дві сотні на добу можуть запускати. Так от, авіаційні бомби - основний механізм проламування противника. Тому, нам якраз треба потрібна авіаційна компонента", - заявив аналітик.
Він сказав, що з великою повагою ставиться до Rheinmetall, і припустив, що його керівництво міркує, як і більшість військових, які "працюють на землі".
"Люди, які воюють на землі, не бачать перспектив використання. Це може бачити тільки льотчик", - наголосив Світан.
Експерт додав, що ЗСУ необхідні літаки і відповідні бойові припаси.
Гендиректор Rheinmetall вважає, що ракети Taurus не допоможуть Україні
Як писав УНІАН, генеральний директор німецького концерну Rheinmetall Армін Паппергер сказав, що потенційно можливі поставки далекобійних ракет Taurus на війну в Україні не вплинуть. На його думку, Taurus не здатні змінити "хід гри", і єдине, що допоможе Україні протистояти РФ - артилерійські боєприпаси.