Наземні дрони беруть на себе смертельно небезпечні завдання / фото Міноборони

Українські наземні роботи-безпілотники на фронті можуть виконувати різні інженерні задачі та здатні замінювати українських бійців у смертельно небезпечних завданнях.

Як пише аналітик Forbes Девід Акс, під час одного з російських наступів під Покровськом було зруйновано загородження з колючого дроту, яке українські сили звели для уповільнення російських атак. Однак уночі після нападу пролом у загородженні вже було залатано.

Один з українських блогерів припустив, що нове загородження натягнув український наземний робот-безпілотник, взявши на себе особливо небезпечне завдання, яке колись випадало спеціально навченим саперам.

Відео дня

Як зазначає Акс, це цілком реально, оскільки багато українських бригад використовують радіокеровані безпілотні наземні транспортні засоби для найризикованіших інженерних завдань.

"Роботи-прокладчики дроту - це прості гусеничні машини з кузовом ззаду для товстої котушки дроту. Обережно доставлений до лінії фронту віддаленим оператором, який бачить те, що бачить фронтальна камера робота, він чіпляє кінець котушки до існуючого дроту, а потім розмотує іншу частину котушки", - пояснює Акс.

При цьому навіть якщо росіяни помітять робота і знищать його, це не буде великою проблемою, зазначає аналітик.

Дрони для ЗСУ

Раніше Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації в підрозділах ЗСУ наземний роботизований комплекс "Лють" вітчизняного виробництва. Він призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.

Також раніше ЗСУ отримали у використання НРК "Гімлі " - універсальну безпілотну платформу, призначену для виконання широкого спектра завдань у складних умовах бойових дій високої інтенсивності.

Вас також можуть зацікавити новини: