Ракети ATACMS вже не задовільняють потреби України щодо завдання масованих ударів по військових об’єктах на території Російської Федерації.
Про це в ефірі Radio NV сказав військовий експерт Сергій Грабський, відповідаючи на запитання щодо того, чи можуть Сполучені Штати Америки дозволити використовувати ATACMS по території Росії. "З одного боку, з нашого виключно українського боку, ми, звісно, розуміємо, що дійсно такі перепони не мають чинитися. І мало того, послідовність має бути такою: якщо ця зброя передана Україні, - це вже не американська зброя, а це українська зброя, яка може бути використана на розсуд Української держави там, де це необхідно і потрібно", - зазначив він.
За словами Грабського, певні кола в Білому домі використовують термін "ескалація" для того, щоб "уникнути можливого погіршення ситуації".
"Тому що треба розуміти, що все ж таки в нашому багатовимірному світі існують інші держави і інші напрямки, які є загрозливими для країн Альянсу, зокрема. Лідером якого є Сполучені Штати. Я кажу про НАТО, звісно. Це, наприклад, ті самі країни Балтії, Польща не закінчила ще розгортання своїх збройних сил. Тому так звані "деескалатори" почували потребу в тому, щоб зауважувати на те, що можливо, ще рано, або якось так втримати конфлікт на певному рівні, що, звісно, нас абсолютно не влаштовує", - сказав експерт.
Водночас, зауважив він, після передачі Іраном балістичних ракет Росії "певний етап ескалації пройшов, і тепер треба розглядати питання щодо повного використання озброєння і бойової техніки".
"В принципі, ATACMSами ми могли завдавати ударів по території противника на глибину до 100 кілометрів. Що відповідає тій дальності тих ATACMSів, які нам передають. Тому що самі розумієте, це, скажімо так, дефіцитна зброя, і ми використовуємо її дуже обережно. Так, щоб гарантовано вона знаходилася поза зоною використання ворожої авіації і неможливості ураження керованими авіабомбами. Тобто 200 кілометрів з нашої території, плюс 100 кілометрів - якраз та зона, по якій дозволялося вести вогонь", - сказав Грабський.
Так, на його думку, зараз йдеться про скасування такого обмеження: "Тобто ми будемо пробувати пересувати їх ближче". Крім того, зауважив він, "йдеться про дозвіл використання американської та іншої зброї по території Російської Федерації, і ймовірно, йдеться про застосування нових видів зброї".
"Яка це буде зброя, - я думаю, ми побачимо невдовзі. Але треба розуміти, що ми потребуємо більш далекобійної зброї. І ATACMS вже не задовільняє наші потреби щодо завдання масованих ударів по військових об’єктах на території Російської Федерації", - зазначив експерт.
Важливі новини України про війну - що повідомлялося
Як повідомлялося, державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до Києва з міністром закордонних справ Великобританії Девідом Леммі. Це перша подібна спільна поїздка глав дипломатичних відомств за останні роки.
Блінкен сказав, що хоче почути безпосередньо від президента України Володимира Зеленського та інших політиків, які цілі Києва у війні, та що Вашингтон може зробити, аби допомогти йому їх досягнути.