САУ "Богдана" поступово стає головною гарматою Сил оборони / фото facebook.com/JointForcesCommandAFU

Попри зростання ролі безпілотників на полі бою, класична артилерія досі залишається вкрай важливою. І тепер Україна вийшла у світові лідери за виробництвом не лише дронів, але й самохідних гармат, пише Forbes.

В одному зі своїх нещодавніх інтерв’ю Ігор Федірко, виконавчий директор Української ради оборонно-промислової промисловості, повідомив, що Україна має потужності для внутрішнього виробництва 40 самохідних гаубиць "Богдана" на місяць. Це вражаюча цифра, якщо брати до уваги виробничі потужності інших країн: Росія з її великим військовим бюджетом також виробляє 40 гаубиць на місяць; Франція виробляє 8 гармат Caesar на місяць; Німеччина може виробляти лише 5-6 своїх гаубиць Panzerhaubitze 2000 на рік; британсько-американська BAE Systems виробляє 4 гаубиці на місяць.

Вважається, що зараз дві третини російських бойових втрат припадає на удари українських дронів. Але це може бути наслідком нестачі артилерії та боєприпасів у Сил оборони, зауважує Forbes. 

Відео дня

"Здатність використовувати велику кількість артилерії є вирішальним фактором на сучасному полі бою. І Росія, і Україна удосконалили інтеграцію артилерії та безпілотників для досягнення максимальної ефективності", – йдеться у публікації. 

Автор зауважує, що артилерія має кілька переваг порівняно з ударними безпілотними. Артилерійські снаряди дешевші, ніж більшість безпілотних літальних апаратів, але потужніші та не вразливі до радіоперешкод. Хоча дрони можуть завдавати точкових ударів по важливих об’єктах і техніці, саме вогонь артилерії є вирішальним у боротьбі з ворожою піхотою.

"У поєднанні з досягненнями в інших сферах оборони зростаючий арсенал гаубиць України підвищує її здатність витримувати та адаптуватися до дуже невизначеного поля бою", – пише Forbes.

Новинки українських озброєнь

Як писав УНІАН, причіпна версія гармати "Богдана" почала надходити у війська. Зокрема 47 окрема артилерійська бригада отримала на озброєння "Богдану-Б". Гармата зберегла оригінальний ствол великої довжини протяжністю 52 калібри. Найімовірніше, її вага перевищує 10 тонн, через що для транспортування використовується вантажівка підвищеної прохідності Daewoo Novus.

Також ми розповідали, що Україна створила новий морський дрон, що знищує цілі на тільки на воді, але також у повітрі та на землі. Для цього дрон оснащено торпедами, мініганом, кулеметом і ПЗРК. Він також може долати відстань у понад 1 000 кілометрів.

Вас також можуть зацікавити новини: