"Богдана-Б" має кілька переваг над САУ / фото - facebook.com/47OABr

47 окрема артилерійська бригада отримала на озброєння нову причіпну 155-мм гармату "Богдана-Б" українського виробництва. У "Мілітарному" розповіли подробиці про цю зброю.

У виданні зазначили, що українські артилеристи вже провели вправи з розгортання і стрільб із нової української гармати. Її розробили на базі наявної артчастини від однойменної самохідної установки і причіпного лафета радянської гармати "Гіацинт-Б".

У виданні припускають, що гармата зберегла оригінальний ствол великої довжини протяжністю 52 калібри. Найімовірніше, її вага перевищує 10 тонн, через що для транспортування використовується вантажівка підвищеної прохідності Daewoo Novus.

Відео дня

Журналісти нагадали, що прототип "Богдани-Б" було вперше публічно представлено наприкінці 2024 року. Зазначають, що робота над зброєю почалася щонайменше у грудні 2023 року.

У виданні підкреслили, що "Богдана-Б" не замінить уже наявні САУ. Нові гармати стануть доповненням і можливістю швидкого оснащення артилерійських підрозділів далекобійними системами.

Причіпні системи мають низку суттєвих переваг перед самохідними аналогами, додали у виданні. Ключовими з них є набагато вища живучість, простота експлуатації та дешевизна. За попередніми даними, вартість однієї причіпної системи становить 1,5 млн доларів, тоді як кожна САУ обходиться у 2,5 млн доларів.

У виданні нагадали, що днями виконавчий директор Української ради зброярів Ігор Федірко поділився, що виробництво артилерійських частин для САУ "Богдана" сильно перевищує кількість поставок автомобільних шасі іноземного виробництва. Тому відмова від шасі на користь причіпного варіанту є чудовим вирішенням проблеми.

Нова українська зброя - інші новини

Раніше авіаційний експерт Валерій Романенко прокоментував появу ракети "Довгий Нептун". Він зазначив, що сучасна війна передбачає удари по ворожих тилах.

Крім того, Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації в підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс "Лють" вітчизняного виробництва. Новий наземний роботизований комплекс уже випробувано в реальних бойових умовах.

Вас також можуть зацікавити новини: