Для України є важливим комплексність використання боєприпасів, - Грабський / колаж УНІАН, фото Getty Images, скріншот

Україні передають 20% від загального обсягу виробництва ракет до Patriot і це максимум того, що може бути передано. Про це сказав військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телемарафону, коментуючи забезпечення україсньких сил протиповітряної оборони боєприпасами та озброєнням від країн-партнерів.

Він зауважив, що атаки росіян переважно комбіновані, тобто противник застосовує і дрони, і крилаті, і балістичні ракети. Тому важливим є для нас комплексність використання боєприпасів.

"В середньому, за інформацією, яку надають в тому числі наші представники протиповітряної оборони, на нищення одного об'єкту, якщо говорити про використання ракет, йдеться про 2-3 ракети, що можуть бути випущені для того, щоб знищити об'єкт противника. Тож, якщо ми припустимо, що половина дронів під час останньї атаки була збита мобільними групами з застосуванням зенітно-артилерійських або зенітно-кулеметних підрозділів, то залишається умовно ще 15 об'єктів. Рахуйте так, що умовно по тим об'єктам було випущено приблизно від 30 до 45 ракет. Ось вам ціна тільки однієї ночі. Відповідно до цього треба розуміти, що є певні обмеження", - зазначив Грабський.

Відео дня

Він підкреслив, що всього в світі випускається до 500 ракет для Patriot в рік, Україні передається сотня з них.

"Тобто нам передається максимум того, що може бути передано. Це приблизно 20% від загального виробництва. Навіть ті відчайдушні заходи, які зараз задіюються в світі для того, щоб наростити виробництво, дозволяє наростити їх до 650 ракет... Щоб задіяти  зенітно-артилерійські або зенітно-кулеметні підрозділи - витрата боєприпасів там до 600, а можливо й більше пострілів на хвилину для того, щоб протистояти агресорові. Таким чином потреба у боєприпасах була, є і залишиться нагальною потребою Сил оборони України", - сказав Грабський.

За його словами, саме про це і йдеться, коли Україна говорить про кричущу необхідність значного збільшення і нарощування темпів поставки боєприпасів. 

"Але не слід забувати, що жодна зброя, жодні боєприпаси не можуть бути ефективними, якщо немає людей. І тому саме від України залежить, як ефективно будуть вирішуватись питання нарощування саме нашого людського потенціалу, який може операувати цією зброєю", - додав військовий експерт.

Зброя для Україгни - останні новини

Як повідомляв УНІАН, хоча Україна і отримує озброєння від західних партнерів, багато чого почав виробляти і український ВПК. 

Україна закликає країни-партнери фінансувати виготовлення зброї в Україні.

Міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин висловив переконання, що купівля зброї та боєприпасів для ЗСУ в українських компаній є "найкращим, найшвидшим і найефективнішим способом допомогти нам на передовій".  

Своєю чергою головний дипломат ЄС Жозеп Боррель на цю ініціативу сказав, що західні партнери "повинні бути більш креативними та досліджувати нові шляхи надання військової допомоги Україні". За його словами, закупівля обладнання в українських компаній або у європейських та українських спільних підприємств, створених в Україні, є варіантом, який буде розглянутий.

Вас також можуть зацікавити новини: