Україна потребує власних КАБів / фото ОК "Захід"

Хоча Україна і отримує озброєння від західних партнерів, багато чого почав виробляти і український ОПК. Зокрема, з'явилась потреба у розробці українського варіанту крилатих авіабомб.

Як розповів "Українській правді" авіаційний експерт Костянтин Криволап, спершу Україна розраховувала більше на західні зразки "розумних бомб". Однак недостатній темп передачі цих озброєнь та обмежена кількість підштовхнули ОПК до пошуку власних альтернативних рішень.

"У нас є ті самі ФАБи (фугасні авіабомби), що й у росіян, залишені ще з радянських часів. Минуло 30 років, треба ретельно подивитись, що ще можна використати, в яких кондиціях бомби. Відпрацювати елементи, які ще можна застосовувати", – пояснює Криволап.

Відео дня

Своєю чергою заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ Анатолій Храпчинський впевнений, що не варто говорити лише про старі радянські авіабомби. За його словами, може йтися як про західні зразки, так і про виробництво нових своїх.

"Теоретично це може бути і нова начинка", - стверджує Криволап, додаючи, що виробництво бомб хоч і достатньо ризиковане, але по суті своїй дуже просте.

Раніше начальник авіації командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов зазначав, що тривала робота над вітчизняними модулями для КАБів пов'язана з тим, що інженерам потрібно було обрати форму крил, налаштувати систему наведення та блок протидії ворожій РЕБ.

Також важливим завданням є уникнути збоїв у роботі модулів управління та фіксації боєприпасу на корпусі літака. Це часто трапляється на російських бортах, що призводить до сходів боєприпасів.

Крім того, ще одним важливим питанням залишаються літаки-носії, з якими будуть працювати українські КАБи. зважаючи на потенційну появу американських F-16 чи французьких Mirage-2000.

"Мені здається, що сам модуль має бути з прицілом на НАТівські стандарти", – вважає Храпчинський.

Скільки КАБів планує виробляти Україна, наразі невідомо, однак паритету з російськими обсягами досягти навряд вдасться. Щоправда, фахівці підкреслюють: визначальним фактором є не кількість, а точність.

"Якщо буде висока точність, то нам не треба 3000 КАБів, які летять куди попало. Нам не потрібен вогневий вал, до якого вдається Росія. Що точніша зброя, то менше потрібно вибухівки для ураження цілі", – каже Криволап.

Храпчинський також впевнений, що Україна не буде застосовувати російську тактику хаотичних бомбових ударів, а зосередиться винятково на стратегічних воєнних об'єктах. Для цього тисяч авіабомб непотрібно.

Використання КАБів ЗСУ

Як писав УНІАН, українські винищувачі навчились скидати КАБи зразків НАТО.

За даними "Фокус", росіяни вже визнають небезпеку від коригованих авіабомб українського виробництва. Вони вважають, що ЗСУ будуть використовувати нові боєприпаси з західними винищувачами, а коригувати їх будуть за допомогою виведення зображення цілей на супутники союзниками.

Вас також можуть зацікавити новини: