этот материал доступен на русском

USA Today: У США і Європи є багато способів покарати Росію за атаку проти України

16:29, 04 січня 2019
Світ
2393 0
У США і Європи є широкі можливості покарати Росію за атаку в Азовському морі / facebook.com/navy.mil.gov.ua

Передбачувано вчинок Москви викликав хвилю заяв про осуд з боку низки країн, стривожених можливістю подальшої ескалації війни, яка триває на Сході України вже майже п'ять років. Але жорстка відповідь на останній прояв російської агресії так і не матеріалізувалася. Втім, це не означає, що у Заходу дійсно немає ніяких можливостей, - пише на сторінках USA Today старший віце-президент Американської ради закордонних справ Аян Берман.

Читайте такожMilitary Times: Росія не заспокоїться, поки не задушить Маріуполь і не відріже Україну від моря

Навпаки, політики США і Європи мають широкий спектр способів підняти ціну агресії для Росії. Експерт празького аналітичного центру "Європейські цінності" Якуб Яндра запропонував хороший список потенційних дій у відповідь, який включає все: від видворення російських шпигунів з Європи до публікації даних про фінансові активи російських олігархів на території Євросоюзу. Після цих перших кроків можуть і повинні бути зроблені й інші, зокрема, конкретна військова відповідь. Хоч НАТО посилив свою присутність у Чорному морі з 2014 року, у нього ще є можливості зробити більше. Нова місія альянсу повинна бути міцною, помітною і збудованою навколо двох ключових цілей: зберегти вільне пересування морськими шляхами в акваторії (а саме це Росія поставила під загрозу атакою в Азовському морі) і зміцнити український суверенітет за допомогою військової допомоги, яку вже надають їй США і Європа.

Нові санкції теж повинні бути частиною рівняння. З початку російської агресії проти України в 2014 році американський і європейських економічний тиск поступово посилювався. І він, попри заперечення Москви, мав реальний ефект.

Читайте такожRzeczpospolita: В Україні закінчився воєнний стан, але не війна

Нещодавнє дослідження Bloomberg Economics показало, що санкції мають істотний і "тривалий" ефект на економіку Росії. Вона зараз на 10% менша, ніж прогнозувалося в 2013 році. Додаткові економічні покарання можуть ще більше посилити цю тенденцію. Зокрема, ключовими цілями можуть стати російські банки і проект газопроводу "Північний потік-2". Єдине чого бракує - це політичної волі Європи і США виконати цей список покарань для Кремля.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram