У своєму виступі Трамп запропонував демократам шляхи вирішення кризи / фото flickr.com/Matt Johnson

Президент США Дональд Трамп виступив у суботу, 19 січня, з відеозверненням в Білому Домі, в якому запропонував демократам імміграційну угоду для подолання "шатдауна".

Читайте такожСтіна розбрату: Трамп скасував поїздку делегації США в Давос через шатдаун

Про це повідомляє ZN.ua.

Відео дня

"У своєму виступі Трамп запропонував розширити підтримку законодавства для захисту дітей незареєстрованих іммігрантів, відомих як "мрійники", а також володарів тимчасового захищеного статусу (TPS). В обмін на поступки Трамп наполягає на виділенні 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою", - йдеться в повідомленні.

Він також назвав імміграційну систему США "дуже слабкою": "Я сьогодні тут, щоб подолати безвихідь і дати Конгресові можливість просунутися вперед, покласти край закриттю уряду і вирішити кризу уздовж південного кордону", - сказав Трамп в своєму відеозверненні.

Раніше в суботу спікер Палати представників, один з лідерів Демократичної партії Ненсі Пелосі заявила, що майбутня пропозиція президента Дональда Трампа надати тимчасовий захист деяким нелегальним іммігрантам в обмін на будівництво стіни на південно-західному кордоні з Мексикою є "неприйнятною". Вона також заявила, що президентський план не підтримають в обох палатах Конгресу.

У свою чергу, демократ в Сенаті Дік Дурбін заявив, що не підтримає пропозицію Трампа, але готовий працювати над вирішенням проблем, щойно запрацює уряд.

"По-перше, президент Трамп і лідер більшості в Сенаті Макконнелл мають відкрити уряд сьогодні. По-друге, я не можу підтримати пропозицію Трампа, і не вірю, що вона може пройти Сенат. По-третє, я готовий сісти в будь-який час після відкриття уряду і працювати над вирішенням усіх невирішених питань ", - сказав Дурбін.

Зазначимо, що наприкінці 2017 року Трамп згорнув програму захисту нелегальних мігрантів, які прибули до США в дитячому віці (DACA). Ця програма захищала дітей нелегальних іммігрантів, привезених у США у віці до 16 років, від висилки з країни, надавала їм законний імміграційний статус і дозволяла отримати дозвіл на роботу.

Як повідомляв УНІАН, у США 30 днів триває "шатдаун", який побив рекорд, встановлений в 1995-1996 роках при адміністрації Білла Клінтона. Згідно з прогнозами аналітиків, продовження "штадауна" до кінця місяця загрожує США втратою 0,5 відсоткового пункту ВВП. Трамп назвав "шатдаун" гуманітарною кризою і звинуватив демократичну більшість Палати представників в небажанні вести з ним переговори про затвердження бюджету на 2019 рік.