У ЄС сумніваються, що в України найближчим часом з'явиться шанс приєднатися до організації / фото: УНІАН

За п’ять років війна на Сході України відібрала життя 13 тисяч людей. Конфлікт продовжує тліти в той час, як українці готуються до президентських виборів, перший тур яких пройде 31 березня.

Лише в середу спостерігачі ОБСЄ зафіксували 90 вибухів поблизу контактної лінії на донецькому напрямку і 25 – на луганському.

В Києві ж переживають, що Росія може влаштувати нову ескалацію перед виборами, щоб нашкодити прозахідним кандидатам, пише EUObserver.

Відео дня

«Ми можемо очікувати певного роду ескалацію вогню перед виборами. Це може статися як спроба вплинути на електоральний вибір, щоб не дозволити Україні рухатися далі в напрямку зближення із Заходом», - сказав EUObserver командир сухопутних військ України на Донбасі Сергій Наєв.

«Росія може посилити конфлікт, щоб подбати про падіння рейтингу нинішньої влади через втому людей від війни», - сказав голова зовнішньої розвідки України Єгор Божок.

Читайте такожRzeczpospolita: Заходу потрібна Україна, якщо він хоче перемогти в новій геополітичній грі

Водночас, видання називає головними кандидатами на виборах екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко і чинного президента Петра Порошенка. Обоє публічно заявляли про свою підтримку вступу України до ЄС і НАТО. Нинішній президент навіть пообіцяв, що країна подасть заявку на членство в європейській організації в 2024 році. Участь в ній і в оборонному альянсі Заходу він назвав «незворотною гарантією незалежності української держави».

Тимошенко теж стверджувала, що бачить Україну «частиною західної цивілізації і повноправним членом ЄС і НАТО». Київ впродовж останніх років дійсно налагоджував тіснішу розвідувальні і військову співпрацю з альянсом. Але перспектива повного членства в ньому і в європейському об’єднанні поки викликає сумніви. Зокрема, через страх Франції і Німеччини перед можливою реакцією Росії. Про це EUObserver сказав неназваний дипломат ЄС.

Читайте такожNew York Times: Кремль викрив свої зловісні наміри й криворукість ще 14 років тому в Україні

«Росія повинна буде або повністю відступити, або розпастися. А в цей час Україна повинна стати стабільним і могутнім гравцем на сході, щоб українське членство в ЄС стало реалістичним», - сказав співрозмовник видання.

«Але це не станеться у найближчому майбутньому. Тому Володимир Путін може спати спокійно», - додав він.