этот материал доступен на русском

Onet: Прем'єр Угорщини пропонував Польщі поділити Україну

15:35, 18 квітня 2019
Світ
8759 0
Віктор Орбан / REUTERS

В розпал протестів на Майдані прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вмовляв Польщу разом захопити українські території і поділитися ними. За словами депутата Сейму від "Громадянської платформи" Славомира Нітраса, угорський лідер "мріє про перегляд кордонів" у Європі, як і президент Росії Володимир Путін.

Про це польський парламентар розповів в інтерв'ю Onet. При цьому, Нітрас назвав угорського прем'єра "дуже небезпечним і хитрим".

Читайте такожУгорщина готується до транспортування газу з Азербайджану в обхід України

"Ми не хочемо дестабілізації Європи. Я вважаю, що Орбана треба вигнати, тому що він гнилий фрукт. Я знаю Віктора Орбана. Він дуже розумний чоловік, знає мови, він вміє просуватися в кабінетах. Про Ярослава Качиньського такого не можна сказати. Орбан дуже спритний політик", - охарактеризував угорського прем'єра Нітрас, натякнувши на те, як Качиньський захоплюється його неліберальним прикладом.

Нітрас додав, що Угорщина - "небезпечна країна". Тому що вона мріє про демонтаж повоєнного порядку.

"Орбан мріє про такі зміни, я це знаю. Віктор Орбан намовляв нас, щоб в часи української кризи ми захопили землі і поділилися ними. Він мріє про перегляд кордонів у Європі, як Володимир Путін. Угорщина - це країна великих комплексів з часів, коли після війни їхні території скоротилися на половину. Орбан дуже небезпечний і дуже розумний", - сказав польський депутат.

Читайте такожВ уряді Угорщини назвали напівфашистським український закон про освіту

Варто зауважити, що в часи Революції Гідності в Україні у Польщі уряд був сформований партією "Громадянська платформа". Тогочасний президент Броніслав Коморовський теж до неї належав. Лідер нині правлячої у Варшаві партії "Право і Справедливість" Ярослав Качиньський теж підтримував протести на Майдані.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram