Поліція під час розгону акції протесту в Тбілісі / REUTERS

Під час розгону поліцією акції протесту в Грузії постраждав 31 співробітник різних грузинських ЗМІ.

Про це йдеться в заяві Хартії журналістської етики Грузії, передає Грузія online.

У четвер під час масштабної антиурядової акції МВС Грузії застосували сльозогінний газ і гумові кулі проти демонстрантів, які намагалися прорватися до парламенту. До опівночі акцію на проспекті Руставелі почав розганяти спецназ, були задіяні водомети. Загалом на мітингу постраждали 240 осіб, у тому числі 80 поліцейських.

Відео дня

За інформацією Хартії, усі постраждалі журналісти були поранені гумовими кулями. Приміром, у фотографа видання Civil.ge Гурама Мурадова випустили 11 гумових куль, у журналістки телекомпанії "Руставі 2" Тамар Багашвілі був зафіксований перелом плеча і їй знадобилася операція. Член служби охорони "Руставі 2" Георгій Сулашвілі втратив око, у нього зламана щелепа і йому знадобилася невідкладна хірургічна операція.

Читайте такожПутін заборонив російським авіакомпаніям літати в Грузію

Хартія перерахувала імена всіх постраждалих журналістів і зажадала розслідування кожного з цих випадків.

Як повідомляв УНІАН, 20 червня до будівлі парламенту Грузії вийшли понад 5 тисяч протестувальників. Вони вимагали відставки голови парламенту Грузії Іраклія Кобахідзе, голови Служби держбезпеки Вахтанга Гомелаурі і міністра внутрішніх справ Георгія Гахарія, а також виступили проти російської окупації.

Приводом для протестів став візит до Тбілісі російської делегації на чолі з депутатом Держдуми РФ, членом КПРФ Сергієм Гавриловим. Делегація приїхала на засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я (МАП), яке проходило в стінах парламенту. Гаврилов, який є президентом МАП, відкрив засідання, сидячи в кріслі спікера парламенту Грузії. Це викликало протести з боку опозиційних грузинських партій - «Єдиного національного руху» і «Європейської Грузії». Гаврилов заявляв, що його облили водою і спробували відібрати документи. Під охороною російського депутата вивели з будівлі, і незабаром він та інші російські делегати полетіли з Грузії.

Влада відмовилася виконати вимоги протестувальників, і учасники мітингу спробували прорватися в будівлю парламенту. Між демонстрантами і поліцейськими почалися сутички. Для розгону демонстрації поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ. Після першої спроби розгону протестувальники повернулися до парламенту, сутички з поліцейськими продовжилися на сходах біля парламенту. Ближче до ночі для розгону поліція застосувала водомети і світло-шумові гранати.