Ілюстрація / REUTERS

Президент Європейської Ради Дональд Туск вважає, що п'ятиденне припинення Туреччиною вогню у Сирії не є перемир'ям, а вимогою капітуляції курдів.

Про це Туск сказав на прес-конференції за підсумками засідання Європейської Ради на рівні лідерів держав та урядів країн-членів ЄС, яке відбулося у Брюсселі 17-18 жовтня.

"Я не хочу загострювати певні емоції і провокувати нове напруження між ЄС та Туреччиною. Ситуація є доволі очевидною: цей так званий "режим припинення вогню" - це не те, чого ми очікували. Насправді, це не режим припинення вогню, це вимога капітуляції курдів", - наголосив Туск.

Відео дня

Читайте також"Це самооборона": в Туреччині пояснили причину військової операції у Сирії

Він заявив, що ЄС має бути послідовним, і тому знову повторив заклик до Туреччини негайно остаточно припинити воєнні дії, вивести сили з Сирії та поважати міжнародне гуманітарне право. На його думку, цього немає в угоді віце-президента США Майка Пенса і президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.

Як повідомляв УНІАН, 9 жовтня Туреччина почала в Сирії операцію «Джерело миру» проти сил сирійських курдів, які Анкара вважає союзником забороненої в Туреччині Курдської робочої партії (КРП). За два дні до цього США оголосили про виведення своїх військових з прикордонних районів Туреччини і Сирії, тим самим відкривши Анкарі шлях до наступу.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що наступ має на меті створити «безпечну зону», а його мета – «курдські бойовики» і члени угруповання «Ісламська держава» на півночі Сирії.

17 жовтня віце-президент США Майк Пенс заявив, що Туреччина погодилася призупинити військову операцію на півночі Сирії. Про це він заявив після переговорів з Ердоганом, які тривали 4 години.

За словами Пенси, Туреччина погодилася на п'ятиденне припинення вогню на північному сході Сирії, щоб дозволити курдським силам відступити з «безпечної зони протягом 120 годин».

«Безпечна зона» у даному випадку – це територія вздовж сирійсько-турецького кордону на 32 кілометри углиб Сирії.