Сергій Лавров відреагував на заяви західних країн ввести проти режиму Лукашенка санкції / REUTERS

Глава російського МЗС Сергій Лавров заявив, що Москва стривожена спробами «зовнішніх гравців» використати ситуацію Білорусі й налякав Мінськ прихильниками «деструктивної логіки: ви або з Росією, або з Європою».

Про це він заявив в інтерв’ю кремлівським пропагандистським телеканалам, цитує ТАСС.

Читайте такожЛукашенко підкреслив, що йому є "на кого зіпертися"

Відео дня

Лавров вважає, що вимога низки європейських країн провести справедливі вибори президента Білорусі є насправді «правилами, які наші західні партнери хочуть ввести у повсякденне життя на нашому континенті та інших частинах світу».

«Ніхто не приховує, що мова йде про боротьбу за пострадянський простір. Ми бачили цю боротьбу на попередніх етапах розвитку ситуації після того, як Радянський Союз припинив своє існування. Останній приклад, звісно, це Україна», – заявив Лавров.

Глава МЗС РФ знову повторив, що Заходу «Білорусь потрібна виключно для того, щоб освоювати геополітичний простір, щоб просувати відому деструктивну логіку «ви або з РФ, або з Європою».

Росія «підтримує» Лукашенка: що відомо

  • Росія стала однією з перших країн світу, яка привітала Лукашенка з буцімто перемогою на виборах президента Білорусі. Тоді як від цього відмовилися Польща, Литва й Латвія. Україна вітати Лукашенка теж не стала.
  • Пізніше ЄС визнав вибори у Білорусі сфальсифікованими, а самого екс-президента – персоною нон-грата. Паралельно Захід готує пакет санкцій щодо осіб, причетних до насильства й вбивства протестувальників у перші дні демонстрацій.
  • Водночас ЗМІ пишуть про рух колон з російськими військовими в бік кордону Білорусі. Напередодні кілька літаків Військово-повітряних сил Республіки здійснили польоти на російські бази. Тоді як 19 серпня стало відомо про приземлення в Мінську двох літаків з російськими пропагандистами – вони замінять звільнених місцевих журналістів, які підтримали протести опозиції.
  • Побоювання щодо втручання у ситуацію в Білорусі Росії та розгортання «кримського сценарію» неодноразово висловлювали як європейські дипломати, так і відомі політологи.