
Велика Британія та Німеччина планують підписати договір, який містить пункт про взаємну допомогу у разі загрози будь-якій з країн. Про це розповіло п'ять осіб для Politico, які обізнані з процесом.
Зокрема прем'єр-міністр Британії Кір Стармер та ексканцлер Німеччини Олаф Шольц заклали основу для угоди в спільній декларації минулого літа, а також пообіцяли тіснішу співпрацю у сфері миру, безпеки та економіки.
За словами двох лондонських чиновників, текст договору майже готовий. Наразі очікується, що його буде підписано 17 липня до літніх канікул парламентів обох країн.
Також у документі є розділ, який базується на підписаній минулого року угоді Trinity House. В ній йдеться про те, що будь-яка стратегічна загроза одній країні буде вважатися загрозою для іншої.
"Це надасть Німеччині пункт про взаємну допомогу з обома ядерними державами Європи, що відповідає бажанню канцлера Німеччини Фрідріха Мерца посилити стримуючий фактор континенту окремо від США", - пояснили у Politico.
Крім того, за інформацією джерел видання, цей документ буде містити заходи щодо боротьби з нелегальною міграцією, транспортуванням, а також дослідженнями та інноваціями.
"Він також міститиме зобов'язання сприяти транскордонним обмінам - надзвичайно делікатній сфері для уряду Стармера, який стикається з тиском щодо скорочення як легальної, так і нелегальної міграції", - уточнили у виданні.
Водночас представник Міністерства закордонних справ Німеччини зазначив:
"Договір охоплюватиме весь спектр наших відносин".
Підготовка країн НАТО до можливої війни - останні новини
Як писав УНІАН, одна з країн НАТО почала призивати жінок в армію на тлі російської загрози. Йдеться про Данію, де жінкам, яким виповнилося 18 років, необхідно проходити військову службу як і чоловікам. До 1 липня цього року жінки в країні могли йти служити добровільно.
Водночас керівник програми призову полковник Кеннет Стрем наголосив, що таке рішення пов'язане з поточною ситуацією з безпекою. Він підкреслив, що молоді жінки могли б брати участь у колективному стримуванні серед країн НАТО.
Водночас генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав НАТО готуватися до загрози з боку Росії. За його словами, за три, п'ять або сім років росіяни можуть бути готові до нападу на НАТО.
"Очевидно, що ми всі також працюємо над укладенням мирної угоди або довгострокового перемир'я, і потім ми маємо переконатися, що Україна має все необхідне, щоб Володимир Володимирович Путін ніколи, ніколи не повторив це в майбутньому", - додав він.