Американська допомога могла б анулювати наступ РФ у зародку, пояснив Мусієнко / Колаж УНІАН, фото скріншот, фото 

Якби Україна раніше отримала американську допомогу, то російського наступу, який розгорнувся у новій фазі зараз, не було б. І у ворога не було б жодного потенціалу для відновлення його у червні.

Про це сказав військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону Єдиних новин. За його словами, максимум, на який би могла спромогтися РФ за таких обставин - це щось спланувати на осінь.

"Якби Україна вже мала цю американську допомогу станом на зараз, то російський наступ було б вже зупинено. І жодного потенціалу для відновлення його у червні не було б. Максимум - це Росія могла б планувати на осінь. Але оскільки ми в такій ситуації, і силами нашими і Європи зупиняємо, то зупинити повноцінно цей наступ і ще перейти в контратаку поки що неможливо. А так би вже й якісь локальні контрнаступи були з українського боку", - зазначив він.

Відео дня

Мусієнко зауважив, що в США пройшли переговори щодо допомоги Україні.

"Насправді важко сказати (чи підтримають допомогу Україні), але я сподіваюсь, що проголосують і за Ізраїль, і за Україну. Принаймні, це була б дуже хороша компромісна формула, яка влаштувала б всіх. Тому що є ті, хто не підтримує допомогу Ізраїлю - частина демократичної партії. А є ті, хто  не підтримує виділення допомоги Україні - незначна частина республіканської партії. Але ті підтримують Україну, а ті - Ізраїль", - сказав він.

Експерт підкреслив, що пакетне голосування - був би дуже хороший вихід у цій ситуації.

"Були консультації вчора. Проводив президент Сполучених штатів Байден з лідерами партій в Конгресі обох палат і дійшли якоїсь згоди, до якогось оптимістичного прогнозу. Але поки що без деталей. Але сподіваюсь і вірю, що саме буде це пакетом (голосуватись)", - сказав Мусієнко.

Допомога США для України - є шанс активізувати процес

Через потужну атаку Ірану на Ізраїль у США можуть швидше проголосувати за допомогу Україні. Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що під час недільної телефонної розмови між президентом Джо Байденом і лідерами Конгресу був досягнутий "консенсус" щодо допомоги як Ізраїлю, так і Україні.

Шумер сказав, що "сподівається", цього тижня можна щось зробити для допомоги обом країнам.

За його словами, найкращий спосіб надіслати допомогу Ізраїлю та Україні – це розглянути та прийняти схвалену Сенатом додаткову програму національної безпеки, яка включає допомогу обом країнам. У лютому Сенат ухвалив пакет на 95 мільярдів доларів, але Майк Джонсон не виніс його на голосування.

Вас також можуть зацікавити новини: