Наразі невідомо, про розміщення військ яких саме країн говоритимуть Макрон і Туск / фото European Union

Президент Франції Еммануель Макрон зустрінеться у Варшаві з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском, аби обговорити розгортання післявоєнних миротворчих сил в Україні. Про це повідомив дипломат ЄС та французький чиновник для Politico

"Це правда", - зазначив європейський дипломат, відповідаючи на запитання про повідомлення польської газети Rzeczpospolita щодо того, що дві країни обговорюють потенційну 40-тисячну миротворчу місію, яка буде складатися з військ з інших країн. Однак він не розповів, з яких саме країн можуть залучити солдатів. 

Водночас польський чиновник наголосив, що союзники були здивовані пропозицією Макрона. 

Відео дня

"Це не формула, яка б дозволила нам прийняти таке рішення", - підкреслив він.

За його словами, рішення про миротворчі місії мають прийматися в межах  Організації Об'єднаних Націй або Організації з безпеки і співробітництва в Європі, а не в рамках двосторонньої дискусії з французьким президентом. За словами чиновників, направлення польських військових в Україну "мало б сенс лише у форматі НАТО".

У Politico зазначили, що введення іноземних військ в Україну може дати гарантію, що російський диктатор Володимир Путін не почне війну у майбутньому.

Своєю чергою у Польщі насторожено ставляться до відправлення солдатів в Україну під час війни, яка триває. Зокрема міністр оборони країни Владислав Косіняк-Камиш наголосив, що про це "на цей час не може бути й мови".

"На столі лежать різні сценарії. Ми будемо діяти як альянс. НАТО має відігравати тут ключову роль, а не окремі країни", - зауважив він.

Також високопоставлений польський чиновник сказав, що ще однією проблемою, яка турбує союзників через пропозицію Макрона, є те, що політична ситуація залишається досі невідомою, поки Дональд Трамп не обійме посаду президента. 

"Важко навіть обговорювати таку тему до 20 січня", - додав він.

Відправлення західних військ в Україну - що відомо

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що нині питання участі військових його країни у миротворчій місії в Україні після закінчення війни залишається відкритим. За його словами, такі сценарії опрацьовуються конфіденційно. 

Водночас колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що розміщення західних військ в нашій державі може стати гарантією безпеки для України. Він зазначив, що за логікою Трампа війська США поки що не мають перебувати на території України, проте це не означає, що він не підтримає ідею відправлення саме європейських бійців. 

Вас також можуть зацікавити новини: