Александр Стубб вважає, що таким чином Європа буде мати значне місце у мирних ініціативах щодо України / колаж УНІАН, фото УНІАН, ua.depositphotos.com

Європі необхідно представити спеціального посланника щодо питань України, аби забезпечити їй значну роль у будь-якому мирному процесі. Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб після того, як адміністрація президента США Дональда Трампа виключила ЄС з переліку партнерів на переговорах, пише Reuters

За словами спеціального представника президента США Дональда Трампа з питань України і Росії Кіта Келлога, Європа не буде мати місця за столом перемовин щодо закінчення війни в Україні. 

У відповідь на це президент Франції Еммануель Макрон, швидше за все, скликає у понеділок екстрену зустріч лідерів Європи, а також Великої Британії, аби обговорити, що можна зробити для безпеки Києва. 

Відео дня

За інформацією Reuters, під час зустрічі лідери ЄС обговорять, яку термінову допомогу вони можуть надати Україні, роль Європи у наданні гарантій безпеки Києву, а також зміцнення колективної безпеки континенту. 

"Якщо я можу вільно висловити одну ідею, якщо буде стіл переговорів, я думаю, що нам потрібно зробити щось подібне до того, що було зроблено в Косові", - наголосив Александр Стубб на Мюнхенській конференції з безпеки, говорячи про переговори, які допомогли зупинити військові репресії Сербії 1998-99 років проти її південної провінції і привести до створення окремої держави. 

Також президент Фінляндії зазначив:

"Європа повинна мати спеціального посланника, такого як Мартті Ахтісаарі (по Косову), а потім заступника посланника на рівні ... Келлога..., і в цьому сенсі ми отримаємо якусь частку в грі".

У Reuters нагадали, що цього тижня Дональд Трамп здивував своїх європейських союзників, провівши телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним. 

Також адміністрація Трампа викликала серед лідерів ЄС занепокоєння після заяв щодо війни в Україні, зокрема коли віцепрезидент США Джей Ді Венс розкритикував європейські демократії та цінності. 

"Чого нам не вистачало щодо України в останні роки, так це однієї особистості, яку всі поважали б, з якою рахувалися б у Москві, з якою рахувалися б у Києві, яка мала б підтримку у Вашингтоні, європейських столицях та інших лідерах, у тому числі на глобальному Півдні, і яка мала б повноваження керувати мирними переговорами. Нам потрібна висока видимість когось сильного, хто може керувати процесом", - додав прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович.

Мирні переговори щодо України - останні новини

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що лише українці можуть вести дискусії про міцний і тривалий мир. Також він наголосив, що Європа повинна зміцнити свою колективну безпеку та стати більш автономною. 

Водночас президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала три умови для досягнення справедливого і довготривалого миру в Україні.

"Абсолютно, тому що Україна потребує справедливого і довготривалого миру. Якщо ми хочемо досягнути цієї мети - і дуже важливо, щоби у нас був справедливий мир, бо інші спостерігають, чи дотримуємося ми своїх принципів... Тому це лише можливо з Євросоюзом, який виступає на стороні України", - зазначила вона. 

Вас також можуть зацікавити новини: