
Якщо буде оголошено тривале припинення вогню в Україні, то є небезпека того, що на Заході почнуть говорити, що війну вже завершено. Про це в інтерв'ю Українській правді заявив британський історик, публіцист Тімоті Гартон Еш.
За його словами, українцям не варто переживати через те, що іноземці, налякані новинами про обстріли та руйнування, не приїжджають в Україну. При цьому було б добре, щоб громадяни інших країн на власні очі побачили те, що відбувається, зрозуміли б ситуацію, в якій опинилися жителі України.
На думку публіциста, при організації того чи іншого дійства українській стороні потрібно ретельно продумувати заходи безпеки й повідомляти про це іноземців. Водночас Гартон Еш констатує, що їхати пізно ввечері до метро в погані райони Нью-Йорка може бути небезпечніше, ніж жити в Україні.
"Але думаю, що є більша проблема. Зараз є багато чудових репортажів з України. Якщо буде оголошено тривале припинення вогню, є небезпека, що всі будуть казати, що війна завершена. Тоді вся увага від України відвернеться, як було у Боснії після 1999 року. І тоді ви залишаєтеся сам на сам зі своїми проблемами. Тому я не так турбуюся про те, як мотивувати людей приїжджати в Україну зараз, як думати більше про те, щоб втримати увагу на довший період часу", - наголосив Гартон Еш.
Він зазначив, що українці дуже втомилися, але, як і раніше, справляють враження стійкого народу. При цьому, попри "нереалістичне очікування" Заходу на те, що війна близька до завершення, що "мир ось-ось за рогом", він не зустрів в Україні жодної людини, яка має таку ілюзію. Історик припускає: українці розуміють, що їх чекає довга боротьба.
"Що мене вразило.., це те, що люди певною мірою усвідомлюють: вони боротимуться доти, доки не виграють війну. Але також вони відчувають потребу будувати власне життя – це більше про культуру, мистецтво, театр, особисту сферу. Це про те, щоб мати нормальне життя. І це мене найбільше вразило цього разу", - сказав публіцист.
Перемовини про закінчення війни
Нагадаємо, 2 червня у Стамбулі відбувся новий раунд переговорів між Україною і РФ. Російська сторона передала українській делегації свій "меморандум" про кроки до припинення вогню, текст якого оприлюднили росЗМІ. У ньому – понад три десятки пунктів. Зокрема окупанти наполягають на повному виході ЗСУ з Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей, відійти від кордонів РФ Сили оборони повинні ще за 30 днів припинення вогню. Також Москва хоче зупинення мобілізації та початку демобілізації в Україні, припинення зарубіжних поставок продукції військового призначення та іноземної військової допомоги Україні, міжнародного визнання Криму тощо.