У Росії оголосили в розшук екс-спічрайтера Путіна / скріншот

Російські силовики оголосили в розшук колишнього спічрайтера президента РФ Володимира Путіна. Його підозрюють у кримінальних злочинах.

За інформацією видання Associated Press, Аббас Галлямов писав промови для Путіна, коли він займав пост прем'єр-міністра РФ в 2008-2012 роках. Пізніше Галлямов став політичним консультантом та аналітиком, якого часто цитували російські та закордонні ЗМІ. Останні роки він жив за кордоном.

Журналісти з'ясували, що Галлямов числиться в базі даних МВС. У його записі говорилося, що він розшукується "за статтею Кримінального кодексу", але не вказано за якою саме.

Відео дня

Минулого місяця російське міністерство юстиції додало Галлямова до свого реєстру іноземних агентів, що вимагає додаткової перевірки з боку уряду.

У відомстві заявили, що Галлямов "поширював матеріали, створені іноземними агентами, серед необмеженого кола осіб, висловлювався проти проведення спецоперації в Україні і брав участь в якості експерта і респондента на інформаційних майданчиках, наданих іноземними структурами".

У свою чергу Галлямов повідомив журналістам AP, що дізнався про те, що знаходиться в розшуку, зі ЗМІ. Ніякі правоохоронні органи не виходили на зв'язок, тому він не знає, яке звинувачення йому пред'явили в Росії.

"Я припускаю, що формально це злочин з дискредитації армії. Його використовують проти всіх, хто відмовляється розширювати кремлівський сценарій і намагається провести об'єктивний і неупереджений аналіз того, що відбувається", - зазначив екс-спічрайтер Путіна.

Галлямов назвав цей крок проти нього частиною "стратегії залякування" російського уряду.

Закон про іноагентів в Росії - що відомо

29 червня 2012 року в Держдуму РФ внесли проект закону про іноагентів, а прийняли його 20 липня того ж року. Далі документ лише розширювали, тепер він стосується не тільки некомерційних підприємств, а й ЗМІ, і фізичних осіб, і блогерів.

Поправки до цього Закону призвели до того, що з 1 грудня 2022 року реєстр став єдиним, а "іноземними агентами" тепер оголошують усіх, хто отримує підтримку з-за кордону або "перебуває під іноземним впливом і здійснює політичну діяльність або цілеспрямований збір відомостей у галузі військово-технічної діяльності Росії".

Крім того, в Росії створили реєстр людей, "афілійованих з іноагентами", в тому числі засновники, керівники, члени, учасники або працівники організації, оголошеної "іноагентом".

Фактично звання іноагента в Росії отримували всі, хто так чи інакше був неугодний Кремлю, в тому числі актори і зірки російської естради.

Вас також можуть зацікавити новини: