У Єврокомісії пройшла відеоконференція по боротьбі з тероризмом / фото REUTERS

Єврокомісія 9 грудня представить оновлену програму боротьби з тероризмом.

Як повідомляє DW, про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн в рамках сьогоднішньої відеоконференції. У ній взяли участь голова Євроради Шарль Мішель, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Емманюель Макрон, федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц і прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

За її словами, потрібно дивитися в корінь проблеми. Політик назвала "найкращою зброєю" в боротьбі з екстремізмом протистояння радикалізації шляхом надання людям інших перспектив розвитку. Крім плану боротьби з тероризмом, у Єврокомісії мають намір до кінця листопада запропонувати програму інтеграції.

Відео дня

Читайте такожВ Євросоюзі анонсували реформування Шенгенської зони

Своєю чергою Ангела Меркель закликала до згуртованої міжнародної боротьби проти ісламістського тероризму. Вона наголосила, що не йдеться "про конфлікт між ісламом і християнством". Треба говорити про те, що демократична модель суспільства має протистояти тероризму та антидемократичним формам, зазначила канцлер Німеччини.

Французький лідер висловився з приводу необхідності реформування шенгенської угоди для посилення боротьби з тероризмом. Макрон вважає за необхідне посилити захист і контроль на зовнішніх кордонах спільноти, зберігши свободу пересування всередині Європи. Крім того, на думку політика, необхідна докорінна реформа європейської системи надання притулку.

Канцлер Австрії закликав обмежити свободу для ісламістів, як тих, хто повертається з районів бойових дій, так і тих, що відбувають строк покарання в тюрмах. За його словами, багато екстремістів, які наступного року можуть вийти на свободу, є бомбою з годинниковим механізмом.

"Якщо ми хочемо захистити нашу свободу, ми повинні обмежити свободу таких людей", - заявив Курц.

Серія терактів у Європі: що передувало

  • У жовтні-листопаді в Австрії, Німеччині та Франції сталися чотири ісламістських теракти, жертвами яких стали загалом 10 осіб.
  • Все почалося з того, що 16 жовтня у Франції 18-річний уродженець Москви чеченського походження відрубав голову вчителю Самюелю Паті за те, що той показував у школі карикатури Charlie Hebdo на пророка Мухаммеда як приклад свободи слова. Після цього президент країни Еммануель Макрон пообіцяв посилити боротьбу з радикальними ісламістами. Низка ісламських країн висловили своє невдоволення риторикою Макрона.
  • Пізніше стався напад на церкву в Ніцці, який президент Макрон назвав терактом. Там терорист відрізав голову жінці та важко поранив кількох людей, двоє з яких загинули.
  • Після нападу в Ніцці Макрон мобілізував тисячі військових на охорону громадських об'єктів, у тому числі церков. Також у Франції оголошено максимальний рівень терористичної загрози.
  • Також поліцейські у французькому Авіньйоні застрелили чоловіка, який намагався напасти на них із ножем. Крім того, в саудівському місті Джедда терорист з ножем напав на охоронця консульства Франції.
  • Окрім цього у французькому місті Ліон 31 жовтня чоловік влаштував стрілянину біля грецької церкви. В результаті поранення отримав священик.
  • Увечері 2 листопада у Відні почалася стрілянина в районі Зайтенштеттенгассе. Кілька злочинців, озброєних довгоствольною зброєю, відкрили вогонь по людях, які сиділи у вуличних кафе і ресторанах в останній вечір перед початком локдауну в Австрії через пандемію. У поліції заявили про шість різних місць, де була стрілянина. Спочатку було відомо про трьох загиблих і не менш як 15 поранених.