Йдеться про ДР Конго, яка запропонувала США надати права на видобуток корисних копалин в обмін на підтримку уряду / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pexels

США незабаром укладуть угоду з Демократичною Республікою Конго, яка передбачає отримання американськими компаніями більшого контролю над критично важливими корисними копалинами в обмін на більшу підтримку уряду Кіншаси (столиця республіки - УНІАН), який перебуває у конфлікті з владою. Про це пише Financial Times

Зокрема новий радник президента США Дональда Трампа з питань Африки Массад Булос наголосив, що він бачив приблизну угоду та погодив "шлях вперед" з президентом ДР Конго Феліксом Чісекеді.

"Угода сприятиме інвестиціям приватного сектору США в ДР Конго, особливо в гірничодобувну галузь", - запевнив Булос у відеозверненні, яке опублікував уряд ДР Конго.

Відео дня

Умови угоди про цінні метали між США та Конго

Водночас вашингтонський лобіст Джозеф Славік каже, що згідно з угодою, Міжнародна фінансова корпорація розвитку США гарантуватиме частину американських інвестицій в центральноафриканську країну. 

"Компанії, які будуть залучені в рамках нової угоди, не є виключно американськими, але американський бізнес почне інвестувати в літієву галузь ДР Конго, і ця угода стане певним чином протидією китайському домінуванню над багатими ресурсами міді та кобальту в країні", - пояснили у FT.

Чим угода з ДР Конго відрізняється від української?

ДР Конго, яка має великі запаси міді, кобальту, колтану, олова та урану, вперше звернулася до США в лютому, запропонувавши надати права на видобуток в обмін на підтримку уряду, пишуть журналісти, посилаючись на відкриті документи. 

"Пропозиція надійшла в той час, коли Вашингтон наполягає на розширенні угоди про видобуток корисних копалин в Україні. Але у випадку ДР Конго залишається незрозумілим, як саме виглядатиме участь США у зміцненні безпеки. Ситуація з безпекою в ДР Конго значно відрізняється від української, оскільки, окрім прямого конфлікту з підтримуваним Руандою (країна в Східній Африці - УНІАН) повстанським угрупуванням М23, на сході Конго діють понад 140 збройних угрупувань", - йдеться у матеріалі.

Проте конголезькі посадовці сподіваються використати цю угоду для того, аби посилити підтримку Чісекеді, який намагається стримати повстання М23. 

"Повстанці захопили значні території, багаті на корисні копалини, і два найбільших міста на сході ДР Конго - Гому і Букаву", - нагадали у виданні.

Своєю чергою перед від'їхдом з Кіншаси радник Трампа Булос зазначив: 

"Ми прагнемо тривалого миру, який підтвердить територіальну цілісність і суверенітет ДР Конго і закладе основи для процвітання регіональної економіки".

Також Славік додав, що США вже допомогли укласти угоду, завдяки якій підтримувані Руандою повстанці залишили територію біля олов'яної шахти компанії Alphamin Resources на сході Конго. Мажоритарним акціонером Alphamin є американська компанія Denham Capital.

Водночас деякі вашингтонські експерти з питань Африки вважають, що порівняно з угодою про видобуток корисних копалин, яку пропонують США Україні, договір з ДР Конго є нечітким. 

"Зустрічі Булоса з Мусевені в Уганді та Кагаме в Руанді, які відбудуться найближчими днями, є ключовими перешкодами, оскільки, враховуючи їхню військову присутність на кордонах ДР Конго та залучення маріонеток, мовчазна підтримка обох лідерів є критично важливою для укладення будь-якої угоди", - підсумували у FT. 

Угода зі США про корисні копалини - останні новини

Раніше видання Politico писало, що угода про корисні копалини перетворилася для України на катастрофу. За словами журналістів, президента США Дональда Трампа цікавить Україна лише тоді, коли мова йде про вичавлювання з неї ресурсів, а не про допомогу, аби забезпечити стабільний мир в країні. 

Водночас Reuters повідомляв, що Дональд Трамп пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському великі проблеми, якщо той вийде з угоди про копалини. За словами президента США, український лідер також розуміє, що його країна ніколи не стане членом НАТО. 

Вас також можуть зацікавити новини: