У четвер, 13 червня, в Італії стартує ювілейний 50-й саміт G7. У програмі заходу - шість робочих сесій, під час яких обговорюватимуть теми Близького Сходу, України, діалогу з Африкою, зміну клімату, міграцію, економічну безпеку, енергетичний перехід, захист довкілля, штучний інтелект та інші.

Яких результатів варто очікувати Україні?

Підписання Договору у сфері безпеки зі США на десять років. Це буде найважливіший підсумок. Так, він не обов'язковий до виконання, оскільки не буде ратифікований Конгресом. Але це максимум, якого можна було досягти на сьогодні. І це закладає підвалини співпраці у сфері безпеки доти, доки Україна не приєднається до НАТО. До речі, можна вже зрозуміти, що щонайменше в найближчі десять років ми навряд чи станемо членом Північноатлантичного альянсу.

Відео дня

Найімовірніше, якщо вірити західним ЗМІ, буде досягнуто домовленості про надання Україні кредиту в п'ятдесят млрд доларів, який погашатиметься з відсотків прибутку від заморожених російських активів.

Це сигнал Кремлю про те, що Захід надаватиме підтримку Україні, як мінімум, у середньостроковій перспективі.

І що російські активи в ЄС працюватимуть на Україну, поки росія не припинить війну.

Також будуть оголошені нові пакети військової допомоги Україні. США вже оголосили, Німеччина передасть системи ППО, Велика Британія теж уже оголосила... Напевно й інші держави озвучать новини про свої пакети допомоги.

Напередодні саміту G7 США оголосили про введення санкцій проти 300 фізичних і юридичних осіб. Під "каток" обмежень потрапили фізичні та юридичні особи в РФ і третіх країнах, які допомагають підтримувати війну проти України.

Якщо підсумувати, то основним підсумком саміту буде демонстрація рішучості Заходу надавати підтримку Україні не тільки в короткостроковій, а й у довгостроковій перспективі в протистоянні російській агресії. І що всі труднощі між союзниками в підтримці України переборні. Як і усвідомлення загрози з боку РФ не тільки безпеці України, а й усього демократичного світу, проти якого і веде війну росія.

Максим Ялі, кандидат політичних наук, академік Академії політичних наук України, професор Національного авіаційного університету