
В американському штаті Орегон виявили кальдеру МакДермітт, яка може стати одним з найбільших родовищ літію, що коли-небудь були виявлені у США. Про це пише earth.com.
Багато хто розглядає це родовище як потенційний поштовх для виробництва побутових акумуляторів, тоді як місцеві жителі переймаються через вплив на дику природу та культурні пам'ятки.
Водночас експерти оцінюють це родовище приблизно у 1,5 трильйона доларів. За словами деяких геологів, ці давні вулканічні відклади можуть містити від 20 до 40 мільйонів метричних тонн літію.
"Цьому об'єкту 16 мільйонів років, і ми приймаємо рішення за лічені роки", - зауважив геолог з Громадського коледжу Долини Скарбів Семмі Кастонґуей.
Така заява викликала місцеві обговорення про те, як розробка родовища може вплинути на ландшафт пустелі.
Екологічне питання
Компанія HiTech Minerals Inc. пропонує будівництво доріг і сотень свердловин для пошуку літію в окрузі Малхер.
Водночас орегонське відділення Сьєрра-Клубу наголосило, що підтримує екологічно чисту енергетику, але вважає, що буріння не має відбуватися шляхом вразливих середовищ існування.
Покращення працевлаштування
Своєю чергою округ Малхер є одним з найбідніших районів Орегону, тому деякі мешканці сподіваються, що нові робочі місця можуть покращити його економічні перспективи.
"Ми повинні зробити це по-орегонськи - з повною підзвітністю та спільними вигодами", - підкреслив директор з економічного розвитку округу Малхер Грег Сміт.
Чому родовища літію є такими цінними
У earth.com зазначили, що екологічно чистий транспорт та зберігання відновлюваної енергії різко підвищили попит на літій.
"Його легка вага та чудові електрохімічні властивості роблять його ключовим у сучасному виробництві акумуляторів. Глобальна зацікавленість у збільшенні поставок стимулює як розвідку, так і дебати. Багато хто хоче мати власне джерело, щоб зменшити залежність від закордонних матеріалів, але критики наголошують, що видобуток металів може мати довготривалі екологічні наслідки", - додають у матеріалі.
Під час видобутку будуть відбуватися великі розкопки, хімічна обробка, а також буде використовуватися вода.
Водночас деякі економісти кажуть, що висока ринкова ціна літію дає змогу прискорити місцевий розвиток.
Аналітики вважають, якщо методи видобутку будуть ефективними, то США можуть стати одним з найбільших світових постачальників цього металу.
Інші цікаві матеріали про метали
Раніше експерти розповіли про найдорожчий метал у світі. Йдеться про осмій, кілограм якого вартує 133 мільйони євро. Зазначається, що осмій є поєднанням надзвичайної рідкісності, складних методів видобутку, а також унікальних властивостей.
Також повідомлялось, що в березні ціна на золото встановила новий історичний рекорд через Путіна. Вартість цього металу піднялася вище 3 039 доларів за унцію. За словами експертів, це також пов'язано й з тим, що російський диктатор відмовився від 30-денного припинення вогню в Україні, якого вимагав президент США Дональд Трамп.