Дієта 80/10/10 досить унікальна і підійде не всім / фото ua.depositphotos.com

Дієта 80/10/10 - це популярний підхід до харчування, запроваджений колишнім спортсменом і сироїдом доктором Дугласом Гремом, який фокусується на споживанні переважно вуглеводів, обмежуючи при цьому споживання білків і жирів.

Як пише Indian Express, за останні кілька років ця концепція привернула до себе увагу завдяки обіцянкам зниження ваги, поліпшення здоров'я та профілактики захворювань. Прихильники цієї дієти вважають, що, спираючись на низькокалорійну, сиру, рослинну їжу, люди можуть легко перетравлювати їжу, зберігати низьку вагу і високий рівень енергії.

Дієта 80/10/10 - у чому її особливість

"Дієта 80/10/10 будується навколо ідеї, що 80% калорій мають надходити з вуглеводів, переважно з сирих фруктів і овочів, 10% - з білків і 10% - з жирів. У цій дієті особлива увага приділяється цільним, необробленим продуктам, як-от свіжі фрукти, листова зелень та обмежена кількість горіхів і насіння", - пояснив головний дієтолог і експерт із харчування в лікарні DHEE Шубха Рамеш.

Відео дня

За його словами, високий вміст вуглеводів, в основному з фруктів, забезпечує швидке джерело натуральних цукрів, які є основними джерелами енергії. Це може призвести до швидких стрибків енергії. Однак через низький вміст жирів і білків деякі люди можуть відчувати швидкий спад енергії після того, як початковий приплив цукру слабшає.

Потенційні переваги дотримання дієти 80/10/10

Здоров'я серця. Менше споживання жирів і відсутність холестерину в раціоні потенційно можуть знизити ризик серцевих захворювань.

Контроль ваги. Високе споживання фруктів і овочів, які містять мало калорій і багато клітковини, може сприяти зниженню ваги і поліпшенню метаболізму.

Регулювання рівня цукру в крові. Незважаючи на високий вміст цукру в раціоні, він є натуральним і міститься в поєднанні з клітковиною у фруктах, що може сприяти деякому зниженню рівня цукру в крові.

Можливі недоліки дієти 80/10/10

Поживний баланс. Дієта містить мало незамінних жирів і білків, які необхідні для гормонального балансу, відновлення тканин і загального здоров'я. Це може призвести до дефіциту незамінних жирних кислот, деяких амінокислот, вітамінів, таких як B12, і мінералів, таких як залізо, цинк і кальцій.

Довгострокові наслідки для здоров'я. Тривале дотримання режиму харчування може призвести до втрати м'язової маси, зниження щільності кісткової тканини та інших недоліків у харчуванні.

Поради щодо дотримання дієти 80/10/10

Дієтолог зазначає, що ця дієта потребує ретельного планування і розгляду, щоб уникнути дефіциту поживних речовин і забезпечити довгострокове здоров'я:

Забезпечення достатності харчування. Включіть до раціону різноманітні фрукти, овочі, горіхи та насіння, щоб охопити широкий спектр необхідних поживних речовин. Розгляньте можливість додавання збагачених продуктів або добавок, що містять вітамін B12, вітамін D, залізо та омега-3 жирні кислоти, під керівництвом медичного працівника.

Переходьте поступово. Новачкам важливо переходити на цю дієту поступово, щоб дати організму змогу адаптуватися до великої кількості клітковини та змін у співвідношенні макроелементів.

Контролюйте стан здоров'я. Регулярні обстеження для контролю рівня крові та загального стану здоров'я допоможуть скоригувати дієту в міру необхідності, щоб запобігти дефіциту поживних речовин.

Прислухайтеся до свого організму. Звертайте увагу на реакцію організму. Якщо ви відчуваєте втому, слабкість або інші проблеми зі здоров'ям, перегляньте доцільність цієї дієти або проконсультуйтеся з дієтологом, щоб внести індивідуальні корективи.

Раніше УНІАН писав про популярний метод схуднення 30-30-30, який передбачає вживання 30 грамів білка протягом 30 хвилин після ранкового пробудження, а потім виконання 30 хвилин вправ низької інтенсивності. Однак він ефективний далеко не для всіх.

Вас також можуть зацікавити новини: