Археологи знайшли 3-тисячолітній військовий форт/ фото Міністерство культури і туризму Єгипту

Археологи виявили в Єгипті стародавній форт віком близько 3 тисяч років, який служив захистом від вторгнення племен "морських народів" зі східної частини Середземномор'я.

Як пише Independent, дослідники виявили низку руїн глинобитних будівель на північному заході Єгипту, включно із залишками військових казарм для солдатів і складів для зброї, їжі та провізії епохи Нового царства, що охоплює період з 1550 до 1070 рр. до н.е. Вони також виявили кілька артефактів і особистих речей, які належали єгипетським солдатам, у Західній дельті Нілу.

Згідно з попередніми дослідженнями, крах кількох домінуючих цивілізацій близько 1200 р. до н. е. стався через набіги так званих "морських народів", точне походження яких дотепер залишається неясним. Вважається, що якась коаліція племен зуміла влаштуватися в невеликій частині Середземномор'я після першої хвилі вторгнень у північний Єгипет.

Відео дня

Тепер останні знахідки підтверджують історичну важливість фортів на півночі Єгипту, які захищали стародавнє царство від вторгнень лівійських племен і морських народів.

Знайдені археологами будівлі були ретельно спроектовані, розділені на дві ідентичні групи, розділені вузьким проходом. На частині території розміщувалися склади для забезпечення солдатів провізією, а також великі окремі зерносховища.

Форт слугував захистом від набігів "морських племен"/ фото Міністерство культури і туризму Єгипту

Серед руїн було виявлено безліч фрагментів розбитої кераміки із залишками риб і кісток тварин. Археологи також виявили циліндричні гончарні печі, які використовувалися для приготування їжі на цьому місці.

Дослідники також виявили зброю, яку використовували в бою, мисливські інструменти, особисті прикраси та предмети гігієни, як-от аплікатори для сурми зі слонової кістки, намистини із сердоліку та фаянсу, скарабеї та захисні амулети.

Зазначається, що виявлені артефакти розкривають важливу інформацію про повсякденне життя, релігійні вірування та військову діяльність мешканців форту, серед яких здебільшого були солдати.

Новини археології

Археологи в Китаї розкопали близько 150 гробниць на території сучасного зоопарку в південно-східній провінції Гуандун. поховання відносяться до діапазону дат, що охоплює понад 2100 років.

А в Монголії знайшли "елітну могилу" 12 століття, яка дає більше інформації про маловивчений період, що передував правлінню Чингісхана.

Вас також можуть зацікавити новини: