У Києві з'явилися дві пам'ятки природи / фото Марина Григоренко

У Києві близько 130 га територій старого гаю у Голосіївському районі та заплави струмка Віта у районі Феофанії отримали охоронний статус.

Як передає кореспондент УНІАН, два відповідні проекти рішень розглянули та підтримали на сьогоднішньому засіданні Київради більшість депутатського корпусу. Так, природна заплава струмка Віта, довжиною близько 2 км, тепер є ботанічною пам'яткою природи місцевого значення "Заплава орхідей". Орієнтована площа пам’ятки складає 24,9 га.

За словами депутатки Київської міської ради Ксенії Семенової, яка розробляла спільно з екологами проекти рішень, на території цієї ботанічної пам'ятки розташований ліс, який є важливим елементом підтримання гідрологічного режиму навколишніх природних комплексів, у якому проживають рідкісні види рослин і тварин. 

Відео дня

"На даній локації знайдено найбільшу популяцію рідкісної орхідеї-пальчатокорінника м'ясочервоного. Раніше, популяція заходила також і до села Хотів Київської області, однак, була знищена внаслідок забудови території. Крім цього на локації мешкають 25 видів птахів, значна кількість яких є зникаючими та охороняються Бернською конвенцією", – зазначила Семенова.

Депутат додала, що в час коли кількість водно-болотних угідь, придатних для відпочинку мігруючих водоплавних птахів різко скорочується, суттєве значення має збереження існуючих територій, до числа яких даний об'єкт і належить.

Інше рішення стосується території у Голосіївському районі орієнтовною площею 105,1 га. Тепер її оголошено зоологічною пам'яткою природи місцевого значення "Гай хижих птахів". 

За інформацією Семенової, на території ростуть дерева граба та дуба. 

"Завдяки відсутності рубок, тут зберігся величезний за площею старий гай, який став притулком багатьом хижим птахам, які знаходяться під охороною Бернської конвенції. Також тут проживають птахи, які занесені до Червоної книги України – шуліка чорний, канюк звичайний, яструб великий, підсоколик великий та багато видів кажанів і сов. Крім цього на території мешкають білки, кабани, зайці, лиси, козулі та їжаки", – зазначила депутат.

Вас також можуть зацікавити новини: