этот материал доступен на русском

Китай передумав дозволяти торгівлю рогами носорогів і кістками тигрів

16:46, 12 листопада 2018
Порятунок видів
214 0
Ілюстрація / REUTERS

Китайська влада призупинила рішення про дозвіл використовувати роги носорогів і кістки тигрів в наукових, медичних і культурних цілях, прийняте в жовтні цього року.

Як повідомляє N+1 з посиланням на Reuters, причини такого припинення невідомі, але жовтневі заяви викликали численні протести екологічних активістів.

Порошки з кісток тигра і роги носорога цінуються в традиційній китайській медицині, незважаючи на відсутність доказів їх ефективності у боротьбі з якими б то не було недугами. І тиграм, і більшості видам носорогів загрожує вимирання: в усьому світі чисельність перших оцінюється в три тисячі, друге - приблизно в 30 тисяч.

Жовтневе рішення Державної ради КНР передбачало, що загальна заборона на торгівлю рогами і кістками і продуктами з них, що діє з 1993 року, не буде поширюватися на наукові дослідження, в тому числі для збору генетичного матеріалу, а також на медичні дослідження і лікування в лікарнях під контролем кваліфікованих лікарів.

Читайте такожУ ПАР леві загризли браконьєрів, які полювали на носорогів

Reuters передає, що китайське державне агентство "Сіньхуа" опублікувало заяву заступника виконавчого секретаря Держради Сюедуна Діна. За словами Діна, реалізація заходів, прийнятих у жовтні, "припинена після їх вивчення".

Дін не пояснив причин такого рішення і не уточнив, чи йде мова про повну відмову від послаблень, але підкреслив, що зараз заборона 1993 року продовжує діяти в повній мірі.

Reuters зазначає, що хоча використання продуктів з кісток і інших частин тіла тигрів в китайській медицині офіційно заборонено, ці продукти все одно надходять на ринок з легальних комерційних тигрових ферм.

Ілюстрація / REUTERS

За оцінками експертів Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), на китайських фермах вирощується понад 6,5 тисяч тигрів, що більше загальної популяції цього виду в дикій природі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter