Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомляє, що по руслу річки Сейм продовжує рухатися повторне забруднення.
На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook вони зазначили, що по пункту с. Чумакове фіксують покращення - там збілишилася прозорість води, однак збергіється жовто-зелений, місцями сіруватий відтінок. У пунктах с. Мутин та Озаричі вода мутна, рівень хімічного споживання кисню перевищує норму в 4,3 рази. Розчинений кисень відсутній.
У пункті м. Батурин спостерігається потемніння води, незначний специфічний запах, однак мору риби не фіксують. Хімічне споживання кисню перевищує норму у 1,1 рази, однак кисневий режим в нормі. Перевищення по вмісту марганцю - до 1,3 рази. По азоту амонійному, залізу загальному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не зафіксовано.
"Далі по течії показники якості води за добу не змінилися. Вода світла, на дні осаду практично немає, неприємний запах відсутній, мор риби не спостерігається", - зазначають у Мінприроди.
Водночас на річці Десна ситуація стабілізується. На всій протяжності у Чернігівській області вода посвітлішала, подекуди на дні осад темного кольору, неприємний запах та мор риби не спостерігаються. У річці з’являються живі водні біоресурси. Переміщення забруднення у Київській області не фіксується.
Забрудення річок в Україні
Наприкінці серпня з'явилися перші повідомлення про можливе отруєння води у Десні. Також повідомлялося про виявлення забруднюючих речовин у річці Сейм.
За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, забруднююча речовина могла потрапити в річку на території Росії. Наприклад, з одного з російських заводів.