этот материал доступен на русском

В Україні зафіксували три випадки чуми свиней з початку року

13:22, 29 січня 2020
Агро
559 0
Ілюстрація REUTERS

Ветеринари зафіксували три випадки захворювання африканською чумою свиней (АЧС) в Україні з початку 2020 року – один у Рівненській і два в Чернігівській області.

Читайте такожВетеринарії заявили про ліквідацію вірусу пташиного грипу у Вінницькій області

Про це повідомляється на сайті проекту "Стоп АЧС" з посиланням на дані Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Зокрема, 17 січня в мисливському господарстві ТОВ «Лисяча нора» в Чернігівській області ветеринари виявили вірус АЧС серед диких кабанів.

Також 17 січня на території стихійного звалища поблизу с. Хотин Рівненської області був виявлений труп домашньої свині, особа власника тварини не була встановлена. Результати дослідження Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи підтвердили наявність вірусу.

Крім того, 24 січня в мисливських угіддях ТОВ «Рись» в Чернігівській області був зареєстрований випадок захворювання АЧС серед диких свиней.

Згідно з повідомленням, фахівці Держпродспоживслужби у вогнищах захворювання проводять заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

За даними проекту "Стоп АЧС", в Україні з 2012 року зареєстровано 512 випадків захворювання на АЧС.

Довідка УНІАН. Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter