Ілюстрація REUTERS

Ціни на імпортні продукти найближчим часом можуть вирости через девальвацію гривні, яка відбулася на тлі епідемії коронавірусу у світі та Україні.

Читайте такожВ Україні різко подорожчала картопля через нерегулярність поставок

Про це повідомила прес-служба "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ).

Відео дня

"Внаслідок девальвації вітчизняної валюти ціни на імпортну агропродукцію найближчим часом, ймовірно, можуть вирости та втратити конкурентоспроможність на українському ринку", - йдеться в повідомленні.

За даними УКАБ, повністю залежить від імпорту наявність на внутрішньому ринку цитрусових і бананів - цієї продукції минулого року Україна закупила 358 тисяч тонн і 281 тисячу тонн відповідно.

Крім того, 96% всієї замороженої риби на українському ринку імпортного походження - у 2019 році до країни завезли 285 тисяч тонн цієї продукції.

За підсумками минулого року Україна закупила за кордоном 83% замінників тютюну (60,6 тисячі тонн), 79% тютюнової сировини (45 тисяч тонн), 80% спирту етилового (66 тисяч тонн), 39% вина (58 тисяч тонн), 27% шоколаду (33,6 тисячі тонн).

Також на ринку України імпортне походження мають 83% насіння соняшнику і 2% кормів для тварин.

При цьому наголошується, що імпортозалежність певної агропродукції частково виправдана, зокрема, зональністю вирощування окремих фруктів і промислу риби.

Також експерти УКАБ прогнозують, що споживачі почнуть шукати більш прийнятні за ціною альтернативи, що дасть перспективи вітчизняним виробникам насіння, вина, фруктів, овочів та інших продуктів.

Як повідомляв УНІАН, за даними Митної служби, Україна за першу половину березня збільшила імпорт продуктів харчування на третину у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року) - до майже 160 тисяч тонн.

Раніше Митна служба запевнила в безперебійних поставках продуктів у супермаркетах країни, зазначивши, що фури з товарами курсують між країнами без перешкод, попри закриття низкою країн кордонів у рамках протидії поширенню коронавірусу.