Ілюстрація REUTERS

Компанія Nord Stream 2 AG подала третю заявку стосовно маршруту газопроводу в водах на південь від острова Борнхольм.

Читайте такожЄС остаточно вніс зміни до газової директиви, що ускладнить запуск "Північного потоку-2"

Про це повідомляє ТСН.ua з посиланням на повідомлення компанії.

Заявку подали ґрунтуючись на рішенні Данського енергетичного агентства від 26 березня 2019 року.

"Сьогодні, за більш ніж два роки після подання першої заявки на отримання дозволу на будівництво у водах Данії, компанія Nord Stream 2 AG подає заявку по третьому варіанту маршруту газопроводу. Третя заявка, що включає оцінку впливу на навколишнє середовище, стосується маршруту у виключній економічній зоні (ВЕЗ) Данії у водах на південь від острова Борнхольм", - зазначили в компанії.

Зазначається, що ця територія раніше була спірною між Данією та Польщею і тому не була доступна для розробки проектів. Домовленості між собою країни досягнули, однак її ще не ратифікувала Польща.

Підкреслюється, 27 березня Данія не дала дозволу на прокладання газопроводу "Північний потік-2" на дні Балтійського моря у своїй винятковій економічній зоні.

Раніше, 12 березня Європейський парламент ухвалив новий звіт стосовно політичних стосунків між Європейським союзом та Росією, в якому закликають припинити будівництво "Північного потоку-2" та бути готовими до введення нових санкцій. У звіті наголошується, що проект "Північний потік-2" може збільшити залежність ЄС від постачання російського газу та поставити під загрозу внутрішній ринок Європи, а тому має бути припинений.

У лютому росіяни погрожували європейським країнам труднощами з газом, якщо вони блокуватимуть "Північний потік-2".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram