этот материал доступен на русском

У США перевіряють законність виведення вугільної компанії Ахметова з-під санкцій - ЗМІ (відео)

14:57, 24 січня 2020
Енергетика
343 0
У США підозрюють, що компанію Ахметова незаконно вивели з-під санкцій / фото shakhtar.com

З вересня 2018 року Комітет з питань освіти та праці Палати представників Конгресу США вивчає деталі угоди, укладеної між компанією українського олігарха Ріната Ахметова "Pocahontas coal company LLC" та управлінням з охорони праці в гірничодобувній промисловості Міністерства праці США.

Читайте такожТОП-100 найвпливовіших українців: рейтинг журналу "Фокус"

Про це йдеться у спільному матеріалі ГО "Центр протидії корупції", програми "Схеми" (Радіо Свобода) і "Української правди".

Інтерес Конгресу до цієї угоди виник після того, як управління скасувало статус "систематичного порушника" для шахти "Affinity Mine", вугілля на якій видобуває компанія Ахметова – "Pocahontas coal company LLC".

"Pocahontas coal company LLC" – одна з дочірніх компаній американського вугільного підприємства "United coal company, що входить в холдинг "Метінвест" Ріната Ахметова.

Ця компанія з 2006 року видобуває вугілля на шахті "Affinity Mine" в Західній Вірджинії.

У 2013 року на цій шахті протягом двох тижнів загинуло двоє шахтарів. Одна з трагедій сталася через неякісні запчастини підйомника, на якому гірники спустилися під землю. Під час розслідування трагедії управління з охорони праці встановило, що "Pocahontas coal company LLC" систематично порушує обов'язкові стандарти безпеки праці.

За результатами розслідування управління шахті присвоїли статус порушника - "Pattern of Violations" (POV), який закріпився за нею на довгих 5 років.

Шахта, якій присвоєно проблемний статус, потрапляє під посилений контроль регулятора. І якщо протягом трьох місяців після присвоєння такого статусу управління фіксує на цій шахті будь-які нові порушення, має право видати наказ про виведення шахтарів і відповідно зупинку видобутку вугілля. А це вже серйозні фінансові втрати для власника шахти.

"Pocahontas coal company LLC" через суд намагалася скасувати цей статус, але марно. Щорічно управління фіксувало на шахті нові порушення, і, за підрахунками комітету Конгресу, за п'ять років таких порушень нарахували 265.

Але незважаючи на систематичні порушення і штрафи в 2018 році регулятор таки пішов на поступки компанії українського мільярдера. Влітку 2018 року управління з охорони праці уклало з компанією Ахметова мирну угоду і скасувало проблемний статус.

Саме тоді, в 2018 року, угодою між управлінням з охорони праці в гірничодобувній промисловості та фірмою Ахметова зацікавився і Комітет з питань освіти та праці Палати представників Конгресу США. У вересні 2018 року Комітет звернувся до управління праці з проханням надати детальну інформацію про зустрічі з представниками вугільної компанії Ахметова.

У листі до управління Комітет Конгресу висловив сумніви в законності угоди з компанією українського олігарха і попросив вказати точну дату повної перевірки шахти, за якої управління не виявило жодного порушення. Адже тільки в такому разі управління мало право скасувати проблемний статус.

Розслідування комітету Конгресу з компанії триває вже більше року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter