Ілюстрація REUTERS

Жителі всіх багатоквартирних будинків до 1 травня повинні вирішити, хто і за яку ціну дбатиме про дім, і скільки тепер платіжок доведеться сплатити. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Читайте такожКиянка отримала "космічну" платіжку на 53 тисячі гривень - комунальники кажуть, що це не помилка (відео)

Комунальний переворот відчують на собі абсолютно всі, хто живе в багатоквартирних будинках. «Якщо раніше ви й поняття не мали, який там жек обслуговує, а точніше не обслуговує ваш будинок, в якому стані покрівля, чому не працює ліфт, кому належить котельня, де ключі від горища та чи опломбований ваш лічильник тепла – всі ці питання і ще купа інших ввижатимуться вам у жахливих снах. Тому що з 1 травня ігнорувати все це буде просто небезпечно», - йдеться в сюжеті.

Платіжок стане більше і це лише половина правди. У наших платіжках від 7 до 10 комунальних послуг. У кого як. А в червні з'явиться ще 12. Наприклад, платіж за холодну воду розділять на чотири - власне, холодна вода, абонентська плата (тобто платіжка за те, що надрукували й надіслали платіжку), за повірку лічильника та окремо за його обслуговування. Те ж саме стосується гарячої води та опалення.

Буде це в одній платіжці окремими рядками або взагалі різними квитанціями, остаточно ще не вирішено. Але рахувати послуги окремо будуть вже з 1 травня цього року.

"Для кожного будинку тепер буде розрахована індивідуальна вартість. І залежно від її розміру навантаження будуть різними. Як це буде, ми побачимо в червні або липні", - зазначив радник заступника голови КМДА Олексій Тихонов.

Що буде в платіжках, а що ні, залежить ще й від форми управління будинком. Тобто, хто його обслуговуватиме. З цим теж треба визначитися до 1 травня.

І тут важливо зрозуміти, що комунальні послуги – вода, світло, тепло – це окремо. А обслуговування, воно ж управління будинком – це труби, електромережі, насоси, ліфти, котельня, лічильники - то зовсім інше. Ось саме з тим, хто, яка компанія або мешканці самостійно доглядатимуть за станом мереж в будинку, і треба визначитися.

Детальніше дивіться у сюжеті.

Як повідомляв УНІАН, заборгованість населення України з оплати житлово-комунальних послуг (ЖКП) на кінець січня 2020 року зросла на 4,7% у порівнянні з груднем 2019 року – до 67 млрд грн.