Стали відомі аутсайдери ринку пального за сплатою податків

Мережі-аутсайдери автозаправок у І кварталі сплатили податків менше 1 грн на літр пального, тоді як лідери – до 2,83 грн. Про це свідчать дані, опубліковані директором Консалтингової компанії "А-95" Сергієм Куюном.

У першій десятці мереж за кількістю АЗС найгірший результат за сплатою податків показує Мотто – 0,68 грн/л. Трохи більше сплатила Avantage7 – 0,79 грн/л. БРСМ-Нафта сплатила лише 0,87 грн/л. VST – 0,88 грн/л. Лідери сплатили до 2,83 грн/л, тобто у понад три рази більше за аутсайдерів.

"Цікаве спостереження. Хто як платить податки, той майже так й донатить. Це якийсь генетичний код бізнесу, а точніше, його власників. На прикладі паливного ринку це видно неозброєним оком. Відповідально заявляю: гріш ціна отим розмовам, мовляв, з бюджету гроші вкрадуть, а я краще задоначу куди треба. Це повна фігня, можу довести на цифрах, що ті донати не сягають й 10% від суми "зекономлених" податків. Правдою також є те, що тим, хто реально хоче допомагати, стає снаги й на податки, й на потужні донати", – написав експерт.

Відео дня

Він зазначив, що підтримує будь-які методи "впливу" на мережі, які недоплачують податки.

БРСМ, Мотто, Avantage та VST: стали відомі аутсайдери ринку пального за сплатою податків, – дані 'А-95'

"Без чарівного дрючка вже не працює. Багато критики на адресу податкової, мовляв, бєзпрєдєльнічаєт, блокує діяльність, вимагає доплатити податки! Такий фон виникає через те, що на поверхні здебільшого опиняються випадки з "білим" або відносно прозорим бізнесом. Бо тому, хто платить, це образливо, вони відчувають, що правда на їхньому боці. А коли податкова трясе бариг, це завжди відбувається тихо. Бо вони знають, що реально вкрали державні гроші, це легко довести, це приверне увагу суспільства і тому краще не волати", – наголосив Куюн.

Як повідомлялось раніше, за даними директора Конасалтингової групи "А-95" Сергія Куюна, БРСМ-Нафта в 2023 році недоплатила до бюджету до півмільярда гривень податків. По Avantage7 ця цифра може сягнути 400 млн гривень, по мережах Motto та Marshal – в середньому по 100 млн гривень.