Національні товаровиробники наполягають на захисті тільки від російського імпорту / Фото УНІАН

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі готує на понеділок, 22 червня, рішення про недоцільність порушення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну дизельного палива та скрапленого газу походженням з РФ.

Про це йдеться у проекті рішення, який є у розпорядженні УНІАН.

«Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розглянула скаргу ПАТ "Укртатнафта", ПАТ "Укрнафта" та АТ "Укргазвидобування" про порушення та проведення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (дизельного палива та скрапленого газу) походженням з Російської Федерації, звіт і висновки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України про результати проведення антисубсидиційної процедури щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (дизельного палива та скрапленого газу) походженням Російської Федерації. За результатами розгляду Комісія встановила, що наведені у скарзі докази не с достатніми для порушення антисубсидиційного розслідування (…) Комісія вирішила не порушувати антисубсидиційне розслідування», - йдеться у проекті рішення.

Відео дня

Пункт про розгляд рішення також є у порядку денному засідання комісії 22 червня, який роздали її членам.

«Про результати розгляду скарги про порушення та проведення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (дизельного палива та скрапленого газу) походженням з Російської Федерації», - йдеться в документі. 

Нагадаємо, 21 січня 2020 року три національних товаровиробники - ПАТ "Укртатнафта", ПАТ "Укрнафта" та АТ "Укргазвидобування" - подали спільну скаргу щодо впровадження компенсаційних заходів стосовно субсидованого російського імпорту дизельного палива і скрапленого газу. Також ПАТ "Укртатнафта" виступила з ініціативою скасувати пільги на скраплений газ, який переважно імпортується з РФ".

18 червня Укртатнафта виступила з різкою заяву на адресу "захисників" російського імпорту палива. В компанії наголосили, що національні товаровиробники наполягають на захисті тільки від російського імпорту. Це не стосується імпорту з Білорусі, Литви, Польщі, танкерних поставок, які здійснюють всі учасники ринку.

Крім того, в заяві зазначається, що ринок конкурентний і ціни будуть стабільні.

"Якщо постачальники російського пального піднімуть ціни на суму мита, вони будуть неконкурентними стосовно інших. Мито вводиться не для підняття цін, а для направлення в український бюджет тих пільг, надприбутків і субсидій, які отримують російські виробники від РФ для завоювання ринку України неконкурентним шляхом", йдеться в заяві.

Також в компанії наголошують, що факт нелегітимного субсидування виробників в РФ був доведений.

"Департамент захисту національного товаровиробника Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у своєму звіті дійшов цього висновку. Тому Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, згідно із Законом України "Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту", зобов’язана розпочати розслідування і вивчити факти. Але цинізм захисників російських нафтопродуктів на ринку України дійшов до того, що в тому ж звіті Департаменту захисту національного товаровиробника було зазначено, що ПАТ "Укртатнафта" не відповідає критеріям національного товаровиробника, тому скаржитись на засилля російського імпорту не має права", - йдеться в заяві.

"Ми вважаємо, що ситуація з розглядом нашої скарги – це дуже показова справа. Це тест на здатність Держави обрати стратегію розвитку, в котрій Україна буде захищена від війни, що продовжується не тільки на Донбасі, а й в енергетичному секторі також", - підсумували в компанії.