Йдеться про остаточне прийняття закону про кримінальне покарання чиновників за брехню в деклараціях / фото УНІАН Володимир Гонтар

До 1 червня Верховна Рада прийме всі необхідні закони для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Як повідомляє прес-служба фракції "Слуга народу" про це голова фракції "СН" Давид Арахамія повідомив Reuters.

Читайте такожУ Зеленського розповіли, коли Україна розраховує отримати черговий транш МВФ

Він зазначив, що парламент прийме всі необхідні закони для продовження співпраці з МВФ в межах виділення траншу Україні на 5 млрд доларів.

Йдеться про остаточне прийняття закону про кримінальне покарання чиновників за брехню в деклараціях та про внесення змін до закону про Національне антикорупційне бюро України.

Також планується внести зміни до закону про Національний банк для зміцнення його незалежності.

"1 червня для нас - крайній термін. І уряд, і парламент, і офіс президента мають намір дотримуватися цієї дати", - зазначив Арахамія.

Голова фракції "СН" розповів, що раніше між Україною та міжнародними донорами існували розбіжності з приводу того, хто повинен отримати більшість голосів при призначенні директора НАБУ. Він додав, що поки модель прийняття такого рішення ще невідома, але вона має бути компромісною.

Що цьому передувало

  • 9 червня 2020 року Рада директорів МВФ прийняла 18-місячну програму stand-by для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько 5 млрд доларів), спрямовану на допомогу Україні в подоланні наслідків пандемії COVID-19.
  • 12 червня Україна отримала перший транш кредиту МВФ в рамках нової програми співпраці в розмірі 2,1 млрд доларів.
  • Наприкінці листопада Міністерство фінансів повідомило про успішне завершення переговорів з МВФ щодо основних параметрів проекту держбюджету на 2021 рік, що було однією з головних передумов для початку першого перегляду спільної з МВФ програми stand-by для України.
  • Місія Міжнародного валютного фонду з перегляду програми stand-by працювала в Україні з 11 січня по 12 лютого 2021 року. Робота місії завершилася без прийняття рішення про перегляд програми stand-by.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram