Закони про державний бюджет на 2025 рік та про зміни до податкового кодексу будуть підписані вже найближчими днями та набудуть чинності з 1 грудня. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"І закон про державний бюджет на 2025 рік, і закон про зміни до податкового кодексу будуть підписані вже найближчими днями. Це є однією з ключових вимог наших кредиторів, МВФ. Уряд звернувся до Офісу президента, до президента щодо якнайшвидшого підписання цих двох законопроєктів", - сказав він.
За словами прем'єра, обидва закони є важливими для наповнення коштами всіх витратних статей для оборони нашої держави цього року та наступного.
"Після підписання цих законів ми отримаємо додатковий ресурс для закупівлі зброї та амуніції та виплату заробітних плат Сил безпеки й оборони", - зазначив Шмигаль.
Він розповів, що близько 20 млрд грн цього року і 140 млрд грн наступного року – це та потреба, яку уряд планує закривати через підвищення військового збору.
"Кожна копійка від збільшення такого податку піде на заробітні плати Сил безпеки і оборони", - наголосив очільник уряду.
За словами Шмигаля, 60% видатків держбюджету-2025 припадає на сектор безпеки та оборони, і наступного року на армію витратять понад 2,2 трлн грн, що є значно більшим, ніж бюджет країни мирного часу.
Прем'єр зазначив, що половину оборонного бюджету становить зарплата наших захисників і захисниць. 739 млрд грн передбачено на виробництво та купівлю військової техніки та зброї, а майже 47 млрд грн спрямують на закупівлю дронів і 55 млрд грн — на модернізацію ОПК.
"Україна фінансує свою армію самостійно, а від партнерів залучаємо кошти на цивільну частину бюджету. Розуміємо, з яких джерел будуть надходити ці кошти і як будемо покривати всі видатки", - підкреслив Шмигаль.
Підвищення податків в Україні
10 жовтня Верховна Рада прийняла в другому читанні проєкт закону про підвищення податків. Він, зокрема, передбачає підвищення військового збору до 5% з нинішніх 1,5%.
Крім цього, закон передбачає встановлення військового збору у розмірі 1% від доходу для платників єдиного податку третьої групи та встановлення військового збору для ФОПів-платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати на місяць.