Зношені купюри можна здати в банк за меншою ціною / Фото hurriyet.com.tr

Українці масово зіткнулися з проблемою, коли банки та обмінні пункти відмовляються приймати долари. У зв'язку з цим різко зросла кількість скарг від населення на дії банків та обмінних пунктів.

У зв'язку зі сформованою ситуацією, Нацбанк звернувся до фінансових установ з листом, в якому закликав їх не відправляти клієнтів до регулятора. Про це повідомляє "Обозреватель".

Читайте такожТиждень розпочався з нового курсу долара: обмінники

Дану ситуацію УНІАН підтвердили опитані кияни.

На що скаржаться українці:

Житель столиці Олександр зіткнувся з ситуацією, коли в обмінному пункті відмовилися приймати купюру в 100 доларів, оскільки на ній була пляма.

"Той факт, що саме цю купюру з цією самою плямою мені минулого тижня видали у вигляді здачі в такому самому обмінному пункті, чомусь не був аргументом для касира. Абсолютно нормальну купюру у мене не взяли й порадили здати гроші в банк як зношені. Але, вибачте, вартість зношених купюр у два рази нижча", - розповів Олександр.

З подібною проблемою зіткнулася й мешканка столиці Поліна. Вона не змогла здати в обмінний пункт купюру, на якій був напис, зроблений ручкою.

"Цей напис зробила не я. Коли я купувала долари мені в голову не приходило, що напис кульковою ручкою може стати проблемою. Раніше завжди такі купюри брали, а тепер мені що з нею робити? Здати 50 доларів за ціною 25?" - поділилася Поліна.

Чи може обмінний пункт не прийняти долари:

Згідно з постановою Нацбанку, у кожному банку або обмінному пункті касир має право відмовити клієнту у валютній операції якщо валюта, на його думку, не відповідає одному з необхідних критеріїв.

Які долари можуть не прийняти:

 • порвані купюри;
 • купюри, які мають кілька пошкоджень одночасно;
 • купюри, на яких є плями;
 • купюри, на яких є штучні забруднення (сліди ручки, фарби й т. ін.);
 • зношені купюри.
Фото "Обозреватель"

Що робити з купюрами, які не приймають:

Купюри, які відмовляються приймати в банках або обмінних пунктах, можна здати в банк як зношені, проте в цьому випадку вартість купюр істотно зменшиться.

Залежно від стану купюри, розмір комісії може становити від 5 до 50%.

Фото "Обозреватель"

Ознаки зношених банкнот:

 • забруднення однієї або обох сторін купюри, яке призводить до зміни кольору або зниження яскравості більш ніж на 8-10%;
 • надрив купюри більш ніж на 5-10 мм, в тому числі склеєний клеєм, або папером, скотчем;
 • наявність в купюрі отворів, що перевищують діаметр 3-4 мм;
 • відсутність на купюрі одного і більше кутів, що перевищують площу 30 кВ. мм;
 • відсутність одного або більше країв купюри, що приводить до зміни її довжини або ширини більш ніж на 2-3 мм;
 • сторонні написи та штампи, що ускладнюють визначення платоспроможності купюри та займають більш певної площі;
 • зміни поверхні або захисних шарів купюри в наслідок механічного впливу (обпалені, випрані, вигорілі на сонці купюри й т. ін.);
 • надмірна потертість, зношеність купюри, що утрудняє визначення її платоспроможності.

Курс на 19 липня

Національний банк України на понеділок, 19 липня, встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 27,23 грн / дол., тобто гривня зміцнилася на 6 копійок у порівнянні з попереднім показником.

Згідно з даними на сайті НБУ, офіційний курс гривні до євро на понеділок встановлений на рівні 32,14 грн/євро, тобто гривня зміцнилася на 10 копійок в порівнянні з попереднім показником.