Фото УНИАН

Про це заявив член правління громадської організації Ростислав Коваль, передає ZN.UA.

«Зараз ми отримали рішення суду, протягом п'яти днів нам повинні дати обґрунтування. Почитаємо, подивимося деталі і зрозуміємо, як діяти далі», - заявив Коваль.

Читайте також"Укрзалізниця" хоче підвищити тарифи на вантажоперевезення цього року

Відео дня

За його словами, Комітет спільно з Центром протидії корупції «Громадська ініціатива» вимагають у міністерства провести перевірку Завгороднього на предмет відповідності вимогам закону України про очищення влади, а також визнати призначення чиновника незаконним.

«Процес супроводжувався дуже яскравими дебатами. Чого варті хоча б заяви Мінінфраструктури, що у нас немає інтересу в цій справі, і ми не захищаємо інтереси громадян! Перший позов подавали інші організації, він стосувався незаконного призначення Олександра Завгороднього на посаду голови комісії з реорганізації «Укрзалізниці». Потім у процес вступили ми з вимогою перевірки щодо очищення влади. І зараз Мінінфраструктури просто захищає себе, тому що наказ взяли вони», - говорить активіст.

Юрист підкреслив, що після отримання повного тексту рішення, активісти будуть подавати апеляцію.

«Ми переконані, що процес очищення влади носить публічний характер. І будується на принципах прозорості та відкритості. А в цьому випадку мова йде про люстрацію осіб, які своєю дією або бездіяльністю потенційно порушують права і свободи громадян», - стверджує Ростислав Коваль.

Нагадаємо, 7 липня 2015 року міністр інфраструктури Андрій Пивоварський призначив Олександра Завгороднього виконуючим обов'язки керівника «Укрзалізниці» без узгодження з Кабміном і поза кадрового конкурсу. Журналісти з'ясували, що Завгородній обіймав керівні посади в держструктурах при Вікторі Януковичі, а фірми, оформлені на його брата і сина, виявилися замішані в фінансових скандалах при співпраці з «Укрзалізницею».