этот материал доступен на русском

У великих містах України з 1 липня дозволять проектувати перехоплюючі автостоянки

15:32, 15 квітня 2019
Транспорт
202 0
Ілюстрація REUTERS

У великих містах України з 1 липня зможуть проектувати перехоплюючі автостоянки для розвантаження центру від надмірної кількості автомобілів.

Читайте такожВ Україні дозволили будувати автоматизовані багатоповерхові стоянки

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook, відповідні зміни містяться в державній будівельній нормі (ДБН) "Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів", яка вже оприлюднена в інформаційному бюлетені міністерства.

"Сьогодні практика організації перехоплюючих автостоянок дуже розповсюджена у Європі та інших країнах світу, тому що: значно полегшує транспортний рух у великих містах; розвантажує центральні райони від надмірної кількості автомобілів, зменшуючи проблеми з парковками та заторами на дорогах. Як це працює? Власник авто перед заїздом до центру міста може залишити своє авто на такій парковці і пересісти на громадський транспорт, щоб зручно дістатися до необхідного місця призначення. Тепер створення таких перехоплюючих парковок унормовано і в Україні - у нових змінах у ДБН щодо автостоянок і з 1 липня вони вступають в дію", - написав він.

Парцхаладзе відзначив, що створення перехоплюючих парковок на в'їзді до центральних районів великих міст сприятиме зменшенню заторів на дорогах; вирішенню проблем з нестачею парковок; підвищенню екологічного стану міст; налагодженню транспортного руху в центральних районах міст.

За словами Парцхаладзе, перехоплюючі автостоянки мають розташовуватися поблизу залізничних станцій, авіаційних терміналів, станцій метрополітену, зупинок маршрутного таксі та іншого громадського транспорту, розташованого на під'їзді до центральної частини міста.

«Мінімальна відстань до вказаних об’єктів - 150 м. До 50% машиномісць на перехоплюючих автостоянках мають передбачатися для довготривалого зберігання авто (протягом дня), до 25% машиномісць - для короткочасного зберігання (на декілька годин). Мінімальна відстань до вказаних об’єктів - 150 м, до 50% машиномісць на перехоплюючих автостоянках мають передбачатися для довготривалого зберігання авто (протягом дня),до 25% машиномісць - для короткочасного зберігання (на декілька годин)», - написав він.

фото facebook/lev.partskhaladze

Довідка УНІАН. Державні будівельні норми (ДБН) - обов'язкові до виконання нормативні акти, які використовуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter