Президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня / Фото УНІАН

У 2019 році в Україні мають відбутися чергові президентські та парламентські вибори. Громадяни нашої країни зможуть проголосувати за кордоном.

Про те, як українці зможуть проголосувати на виборах-2019 за кордоном, нагадали у посольстві нашої країни в Королівстві Бельгія у Facebook.

Громадянин України, який проживає або перебуває в період підготовки та проведення виборів за межами України, реалізує своє право голосу на виборах на загальних підставах, незалежно від правових підстав перебування на території іноземної держави, а також перебування чи неперебування на консульському обліку в закордонній дипломатичній установі України.

Відео дня

Як в Україні, так і за її межами, кожний виборець голосує на виборах особисто. Голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється.

Для того, щоб виборцю з України проголосувати за кордоном, необхідно:

- бути включеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці, розташованій на території відповідної іноземної держави;

- особисто прибути на відповідну закордонну виборчу дільницю у день голосування;

- мати при собі документ, що підтверджує громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці, а саме: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України.

Варто нагадати, що на закордонних виборчих дільницях місцеві вибори не проводяться.

Крім того, громадяни України, які постійно або тимчасово проживають за її межами, можуть:

1) особисто подати до закордонної дипломатичної установи України заяву про включення до Державного реєстру виборців або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Державного реєстру виборців). Також потрібно надати документи або їхні копії (але оригінали потрібно показати обов'язково), що підтверджують ці зміни;

2) звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України, щоб стати на консульський облік

Читайте такожПерший десяток: ЦВК зареєструвала ще двох кандидатів на пост президента України

Також безпосередньо під час виборчого процесу українці можуть:

- особисто подати у встановлені законодавством строки (не пізніш як за п’ять днів до дня голосування) до відповідної дільничної виборчої комісії закордонної виборчої дільниці заяву щодо неправильностей, у т.ч. невключення, в попередньому списку виборців;

- особисто подати у встановлені законодавством строки (не пізніш як за п’ять днів до дня голосування) до органу ведення Державного реєстру виборців за своєю виборчою адресою в Україні або до відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців МЗС України заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Такий шлях включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці рекомендується у разі, якщо громадянин України перебуватиме на території іншої іноземної держави нетривалий період.

Наголосимо, що заяви про тимчасову зміну місця голосування виборця без зміни виборчої адреси закордонними дипломатичними установами України або дільничними виборчими комісіями закордонних виборчих дільниць не приймаються.

"Громадяни України, які проживають або під час виборів будуть перебувати за кордоном, мають заздалегідь подбати про своє включення до списків виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці. Законами України "Про вибори президента України" і "Про вибори народних депутатів України" чітко визначено, що у день голосування до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися виключно виправлення неточностей та технічних описок, і не передбачається внесення до нього нових виборців", -  наголосили у посольстві.

Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити, чи правильно вказано прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу, можна за допомогою онлайн-сервісу "Особистий кабінет виборця", в якому потрібно зареєструватися.

Ознайомитися із переліком закордонних виборчих дільниць можна за посиланням

Знайти форму заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси чи персональних даних, можна за лінком.