Фото: УНІАН

Верховна Рада України включила до порядку денного сесії проект закону про державних фінансових гарантій надання медичних послуг і лікарських засобів (№ 6327) та проект закону про державних фінансових гарантій забезпечення населення необхідною медичною допомогою, лікарськими засобами та послугами системи громадського здоров'я (№6327-1).

Читайте такожПорошенко визнав, що отримати медичну допомогу в сільській місцевості майже неможливо

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 247 народних депутатів із 373, зареєстрованих у сесійній залі.

Відео дня

Після включення законопроектів голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що в середу комітети ВР могли би розглянути ці законопроекти, і таким чином, вони могли би бути винесені на голосування у сесійній залі ВР ще цього тижня.

Він не виключив, що їх може бути винесено на голосування навіть сьогодні, у випадку, якщо вони пройдуть комітети в перерві у засіданні парламенту.

Як повідомляв УНІАН, 5 квітня Кабінет міністрів схвалив чотири законопроекти щодо реформування системи охорони здоров'я: «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів»; "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на первинну медичну допомогу"; "Зміни до основ законодавства України про охорону здоров'я (зміни до ст.ст. 3,8 та 35)" та "Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення".

18 травня Верховна Рада не включила до порядку денного сесії жодного законопроекту, який стосується реформування сфери охорони здоров’я. Депутати не підтримали включення ні урядових, ні депутатських законопроектів з цієї тематики.

2 червня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун висловила сподівання на включення 6 червня до порядку денного роботи Верховної Ради законопроектів щодо реформи фінансування сфери охорони здоров'я.

На брифінгу за результатами засідання Національної ради реформ вона сказала: "Міністерство охорони здоров'я й уряд подали до Верховної Ради ще у квітні 4 законопроекти на зміну системи фінансування охорони здоров'я, яка були вимогою стратегії зміни фінансування охорони здоров'я, прийнятої Кабінетом міністрів ще у листопаді 2016 року". Після подання цих законопроектів, нагадала вона, робоча група із 22 депутатів доопрацювала законопроекти.

"Сьогодні ми обговорювали ті зміни, які були зроблені, і подаємо знов розроблені законопроекти. Тепер їх буде два - №№ 6327 і 6029, які подаємо вже сьогодні на реєстрацію. Сподіваємося, що у вівторок будуть подані на порядок денний, і будемо розглядати їх на комітетах вже в середу (7 червня)", - заявила Супрун.

У свою чергу член Комітету ВР питань охорони здоров'я, координатор робочої групи з опрацювання законопроектів щодо реформування системи охорони здоров’я Сергій Березенко заявив, що відповідні законопроекти пропонуватимуть ухвалити в парламенті 22 червня. Це будуть два законопроекти: три законопроекти будуть об'єднані в один, а ще один – зміни до Бюджетного кодексу.