Поліомієліт у дітей / фото ua.depositphotos.com

6 жовтня 2021 року в Україні був зафіксований випадок захворювання на поліомієліт у дитини у батьків-антивакцинаторів. У листопаді минулого року стало відомо про ще п'ять випадків хвороби в Закарпатській області. Поліомієліт швидко поширюється по регіону серед невакцинованих сімей.

Наприкінці січня 2022 року в нашій країні було підтверджено новий випадок поліомієліту - захворів 2-річний хлопчик у сім'ї на Закарпатті. Поліомієліт швидко поширюється регіоном серед невакцинованих сімей.

Ця смертельно небезпечна хвороба практично викорінена в нашій країні завдяки щепленню. Інфекцією найчастіше заражаються діти, тому кожному з батьків потрібно знати симптоми поліомієліту і його профілактику.

Відео дня

Що таке поліомієліт?

Поліомієліт – це гостре заразне інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему і може привести до паралічу. Поліовірус передається через повітря, немиті руки і продукти харчування, а також побутовим шляхом. Більшість хворих – діти віком до 5 років.

Проти поліомієліту розроблена ефективна вакцина, яку вводять дитині в перший рік життя. Існує два види вакцин – з ослабленим і з мертвим вірусом. Завдяки вакцинації поліомієліт практично не зустрічається в розвинених країнах.

Поліомієліт симптоми / фото: ua.depositphotos.com

Поліомієліт: симптоми хвороби

Близько 70% заражених поліомієлітом хворіють безсимптомно, що ускладнює діагностику. Симптоми поліомієліту початковій стадії нагадують грип: 

  • висока температура;
  • біль в горлі;
  • утома;
  • біль у животі;
  • нудота і блювота;
  • м'язові болі.

Такі симптоми тривають від 3 до 7 днів і зникають. Починається ураження нервової системи. Надалі поліомієліт в залежності від форми захворювання може розвиватися по-різному.

Абортивний менінгіт характеризується ентероколітом, токсикозом, ангіною. Менінгеальна форма за симптомами нагадує менінгіт. Паралітичний поліомієліт може призвести до судом і паралічу м'язів, що закінчується інвалідністю.

Поліомієліт: лікування та прогноз

Читайте такожCOVID-сертифікати з однією дозою вакцини стали доступні на Android: як отриматиПоліомієліт вимагає обов'язкової госпіталізації. Хворому призначають постільний режим, знеболюючі та теплові процедури. Також застосовується комплексне відновне лікування.

Легкі форми поліомієліту без ураження нервової системи проходять безслідно. При паралітичному поліомієліті функції організму не завжди відновлюються. Після одужання від паралітичної форми можна отримати інвалідність.

Поліомієліт: профілактика

Єдиний спосіб профілактики від поліомієліту – вакцинація. Дітей вакцинують починаючи з 3 місяця життя. Наступні щеплення проводяться в 18, 20 місяців і в 14 років.