Брудне повітря може спровокувати зростання онкозахворювань / фото УНІАН, Денис Прядко

Забруднення повітря і води під час війни може негативно вплинути на здоров'я українців, зокрема провокувати зростання онкозахворювань.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів завідувач кафедри онкології Запорізького державного медико-фармацевтичного університету Олексій Ковальов. Він зазначив, що внаслідок руйнування різних об'єктів через ворожі атаки на міста і села... людям часто доводиться мати справу з небезпечними азбестовими відходами. Він зазначив, що у світі від захворювань, спричинених впливом азбесту, померло близько 10 млн осіб.

"Йдеться про рак легенів і мезотеліому плеври. Від цих захворювань у світі щорічно помирають 90 тис. осіб", - уточнив він.

Відео дня

Професор додав, що азбестові волокна, які потрапляють в організм під час вдихання, чинять канцерогенний вплив на легені, гортань, плевру, перикард, очеревину, вагінальну оболонку яєчка, яєчники, шлунок і товсту кишку.

"Коли вибухають будинки, азбестовий пил піднімається в повітря. Він летить на великі відстані - навіть сотні кілометрів. Осідає на землі, а потім знову поширюється з повітрям", - розповів Ковальов і додав, що концентрація цього канцерогену в повітрі через війну різко збільшилася.

"Вдихання азбестового пилу від зруйнованих будівель може суттєво вплинути на частоту раку легенів в українців. Проблема досить гостра", - наголосив фахівець.

Також відбувається масштабний рух транспорту і військової техніки, споживається безліч палива, інтенсивно використовуються вибухонебезпечні боєприпаси. "Це призводить до викиду в атмосферу сотень тисяч тонн вуглекислого газу і токсичних речовин. Багато токсинів і канцерогенів містяться в розлитому паливі, знищеній і відпрацьованій військовій техніці, зброї різних типів, ракетах", - зазначив експерт.

Також існує ризик для військових, який зумовлений не лише зброєю, що містить токсичні речовини, а й деякими побутовими засобами. До них належить так звана "окопна свічка".

Інші новини про онкологію

Онкологічне агентство Всесвітньої організації охорони здоров'я дало класифікацію тальку як "імовірно канцерогенний" для людини. Однак поки що точних доказів цього немає.

Вас також можуть зацікавити новини: