Мозок можна регенерувати навіть у старості - дослідження

15:45, 06 квітня 2018
Зарубіжні новини
280 0
pixabay.com

Учені з Колумбійського університету і Психіатричного інституту Нью-Йорка вперше виявили, що здорові люди похилого віку можуть генерувати стільки ж нових клітин мозку, що і молоді люди, пише Medical Express.

Читайте такожЛюди з аутистичними розладами мають високий рівень логічного мислення

Неврологи довгий час сперечалися щодо того, чи може дорослий мозок формувати нові нейрони. Деякі фахівці вважають, що мозок занадто жорстко організованийі йому це не під силу.

Маура Болдріні, невролог з Колумбійського університету, впевнена, що мозок літніх людей здатний залишатися активним. Було доведено, що він може виробляти тисячі нових нейронів у гіпокампі з клітин-попередників подібно молодому мозку. Щоправда, це стосується не всіх літніх людей, що, ймовірно, обумовлено проблемами з утворенням нових судин.

Експерти посмертно досліджували гіпокамп 28 чоловік 14-79 років, які не мали за життя особливих проблем зі здоров'ям. Виявилося, навіть мозок найдоросліших людей виробляв за життя нові клітини. Вчені знайшли клітини-попередники нейронів і тисячі незрілих нейронів. У літніх людей формується менше кровоносних судин в структурах мозку і в принципі менше клітин-попередників, здатних ставати повноцінними нейронами. Але це не означає, що процес нейрогенеза зупинений, значить його можна посилити.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter