Десятки отворів на фюзеляжі та осколки ракети в пасажирських сидіннях – іранці не могли заперечити очевидного і тому визнали, що український Boeing збила таки їхня ракета.

"Про це говорять фахівці, які працюють на місці трагедії, яким вдалося зібрати вже значну частину рештків літака в одному місці, а зараз вони уважно вивчають ці уламки”, - йдеться в сюжеті ТСН.

11 довгих рядів з уламками – це все, що залишилося від українського Boeing 737. Фактично без сну та відпочинку українські рятувальники три доби збирали металеві частини літака. Чи не найбільший шматок – це правий борт, де ще видніється напис "міжнародні авіалінії". Іранці вантажівкою підвозять рештки шасі та двигуна. Експерти одразу оглядають його лопаті: якби в ньому була пожежа, то вони мають бути в кіптяві. "Дивіться, абсолютно чисті. Всі цілі", - коментують українські експерти.

Читайте також"Чорні скриньки" збитого в Ірані літака МАУ будуть розшифровувати в Україні

Українські експерти добираються до носової частини літака – кабіни екіпажу, точніше того, що від неї залишилося. На верхній частині чітко видно вихідні обвуглені отвори. Фахівці швидко перевертають обшиття літака, шукають отвори й одразу ж розставляють мірні лінійки з цифрами – вочевидь, це вже прямі докази. Десятки отворів у нижній частині борту, краї яких увігнуті всередину. І нарешті самі осколки – вони застрягли в обшивці крісел.

Інша частина фахівців опитує свідків. Іранці розповідають про сильний вибух і вогонь, який падав із нічного неба. Українських експертів дивує, що на місці катастрофи вони не бачать мобільних телефонів – це при тому, що на борту було 167 пасажирів.

"Де мобільні телефони, розбиті чи цілі? Де навігаційне обладнання?" - не розуміють вони. Остаточні висновки робитимуть згодом, але вже зараз експерти певні – ракета розірвалася біля кабіни пілотів. Вони загинули миттєво.

Як повідомляв УНІАН, 8 січня біля аеропорту імені Імама Хомейні в Тегерані розбився літак рейсу PS752 компанії "Міжнародні авіалінії України", загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України (екіпаж і два пасажири).

Сьогодні, 11 січня, президент Ірану Хасан Роухані офіційно визнав, що український лайнер був збитий "внаслідок ненавмисної людської помилки" та пообіцяв притягнути до відповідальності винних у збитті літака.

Київ наполягає на проведенні відкритого розслідування, очікує повернення тіл загиблих до 19 січня і виплат компенсацій.