этот материал доступен на русском

Українське посольство відповіло люблінському воєводі, який назвав провокацією пам`ятні заходи з Порошенком у Польщі

09:20, 10 липня 2018
Політика
3901 0
Петро Порошенко під час робочого візиту до Польщі 8 липня / president.gov.ua

Посольство України у Польщі прокоментувало висловлювання люблінського воєводи Пшемислава Чарнка, який назвав провокацією заходи пам`яті у польському селі Сагринь, що відбулись 8 липня за участі президента України Петра Порошенка.

У селі Сагринь було відкрито Меморіал пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році.

Читайте такожПольща все більше відвертається від України – Gazeta Wyborcza

Люблінський воєвода Чарнек, як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на польські ЗМІ, назвав події «однією великою провокацією». За його словами, вбивства українців там мали місце 10 березня 1944 року.

"Як це співвідноситься з 8 липня? Цього ніхто не знає. Це було зроблено як провокація до 75-ї річниці трагічного кривавого тижня на Волині, коли в системний спосіб українські націоналісти, бандити, яких важко знайти в історії світу, по звірячому замордували тисячі поляків" - заявив Чарнек.

Українське посольство в Польщі у зв’язку з цим нагадало, що «вшанування пам'яті загиблих представників кожної з країн, якої б національності вони не були - це не провокація, а високоморальний християнський вчинок, який здійснили 8 липня Президенти України і Польщі».

«У християнській традиції померлі поминаються в будь-яку пору року без згадування про дату смерті, особливо коли це здійснюється в присутності духовних осіб», - наголошується в коментарі.

Зазначається, що українців, які піднімають на офіційних заходах національні прапори, ніяким чином не можна називати націоналістами і провокаторами. Так само не можна застосовувати таке визначення до поляків, які публічно використовують національні прапори.

«Хочемо ще раз звернути увагу на значення фундаментального принципу міждержавних відносин: політики і посадові особи не повинні маніпулювати історією. Особливо це має значення тоді, коли вони самі визнають, що не є істориками, не знають встановлених фактів та не  заглиблюються  в суть питання, про яке говорять», - підсумували у посольстві.

Нагадаємо, під час відкриття у селі Сагринь меморіалу Президент України Петро Порошенко закликав до перегляду змін до польського законодавства про інститут національної пам’яті, та перегляду положень, які стосуються оцінки українців. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter