этот материал доступен на русском

Парубій зробив прогноз щодо розгляду законопроекту про державну мову в другому читанні

17:26, 06 жовтня 2018
Політика
1871 0
Рада ухвалила в першому читанні проект закону про мову \ фото УНІАН

Читайте такожРада пропонує позбавляти волі на строк до трьох років за приниження чи зневажання державної мови

Про це повідомляє прес-служба парламенту з посиланням на слова Парубія. Відповідаючи на запитання журналістів, Парубій повідомив, що деякі спірні моменти, зокрема, щодо створення інституції мовних інспекторів, були вилучені ще у першому читанні. «Лишається мовна комісія, і лишається омбудсмен – уповноважений з питань мови в Україні. Тобто вразливі моменти, які могли бути підставою для дискусій і двоякого трактування, - вилучені з закону вже в першому читанні», - сказав Парубій.

За словами Парубія, норми законопроекту вже в першому читанні адаптовані до тих законодавчих актів, які були ухвалені парламентом за останній рік в мовному аспекті, зокрема, до закону про освіту та закону про квоти на телебаченні і радіо.

Також він висловив переконання, що поправки, які буде внесено до другого читання, матимуть технічний характер.

«Я сподіваюсь, що хоча дискусія до другого читання буде гострою, емоційною - бо питання мови в Україні весь час викликало емоції, думаю, вона буде конструктивною, і ми так само конструктивно зможемо знайти консенсус в залі і ухвалити цей закон в другому читанні», - зазначив Парубій.

Як повідомляв УНІАН, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д).

Народні депутати спочатку не могли ухвалити жодного рішення, оскільки фракція «БПП» наполягала на ухваленні у першому читанні двох законопроектів - №№ 5556 і 5670-д, тоді як фракція «Народний фронт» та ряд інших фракцій вимагали ухвалення лише законопроекту № 5670-д.

В результаті під час голосувань у сесійній залі набиралася приблизно однакова кількість голосів депутатів - дещо більше 200 щодо обох пропозицій, але жодна з них не мала підтримки у 226 голосів.

Після тривалих суперечок і звинувачень на трибуну парламенту вийшов народний депутат Ігор Гринів (фракція «БПП») і заявив, що деякі політичні сили намагаються «штовхнути Україну у прірву». Він наголосив, що його фракція не дозволить цього зробити і готова голосувати за законопроект № 5670-д у першому читанні, але за умови, що до другого читання в ньому буде врахована низка норм, передбачених законопроектом № 5556.

Автором законопроекту № 5556 є народний депутат із фракції «БПП» Ярослав Лисюк. Як заявив голова Комітету ВР з питань культури і духовності Микола Княжицький, цим законопроектом фактично легалізуються регіональні мови, оскільки він передбачає, що на територіях компактного проживання меншин може бути дві мови.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter